Turpinās ar stipendijām atbalstīt talantīgos kuldīdzniekus
Piektdien, 14.februārī, Kuldīgas novada domē viesojās pieci no deviņiem talantīgajiem studentiem, kuri pērn konkursa kārtībā saņēma stipendijas 2013./2014. mācību gadam. Finansējums stipendijām tika rasts no pašvaldības ziedojumu kontā ieskaitītā SIA "SilJa"valdes priekšsēdētājas Silvas Jeromanovas-Mauras ziedojuma, pilsētas informācijas portāls Kuldiga24.lv uzzināja Kuldīgas novada pašvaldībā.
"Mums bija svarīgi, lai jauniešiem ir mērķis. Nopelnīt var jebkurā profesijā, ja dara to no sirds. Izvēlies darbu, kas tev patīk un tev nekad nebūs jāstrādā," tikšanās laikā sacīja Silva Jeromanova-Maura. Studentus interesēja, kāpēc uzņēmēja nolēmusi piešķirt stipendijas, uz ko Jeromanova-Maura atbildēja: "Dodot otram, mēs apliecinām paši sevi un saņemam arī atpakaļ. Noteikti ir jādalās – jādod tik daudz, lai pašam nedaudz pietrūkst no tā, ko atdod." Uzņēmēja apliecināja, ka arī 2014.gadā ar pašvaldības konkursa starpniecību atbalstīs talantīgos Kuldīgas studentus.
Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa pateicās uzņēmējai un uzslavēja studentus par viņu sekmēm un studiju izvēli.
Sarunā jaunieši atzina, ka stipendija ir labs atspaids ikdienā. Jautājot, Robertam Lasim, kurš studē Latvijas Tehniskās universitātes studiju struktūrvienībā Būvniecības koledžprogrammu nodaļā 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā "Būvniecība", vai puisis ir apmierināts ar izvēli, Roberts ilgi nedomājot atbildēja: "Pagaidām iet labi, esmu apmierināts. Vasarā jau strādāju šajā sfērā, esmu iepazinies ar šo profesiju."
Ventspils augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas "Tulkošana angļu – latviešu – krievu valodā" studente Krista Papēde arī saka: "Profesija ir interesanta, un es tajā sevi redzu. Pasniedzēji ir ļoti labi, ieinteresēti. Lektori paši ikdienā nodarbojas ar tulkošanu un tulka darbu, tāpēc mācības spēj pasniegt no praktiskās puses."
Sintija Neščadina, kura studē Latvijas Lauksaimniecības universitātes Inženieru fakultātē bakalaura studiju programmā "Būvniecība", atzina: "Mācības ir ļoti grūtas un specifiskas. Daudz jāmācās un daudz jāiegulda." Meitene priecājās par vidusskolā iegūtajām zināšanām, jo tās ļoti noder. "Matemātikas jautājumos kursā esmu kā līderis, un studenti man lūdz palīdzību uzdevumu risināšanā." Meitene pati papildus padziļināti mācās, lai izprastu nozari pilnībā. Pēc studijām Sintija varēs strādāt par būvdarbu vadītāju vai konstruktoru.
Marta Kāne, Rīgas Tehniskās universitātes studiju struktūrvienībā Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studente, arī piekrīt, ka mācības ir grūtas un specifiskas, taču izvēlējās ķīmijas novirzienu, jo vidusskolā tas ļoti saistīja. "Daži eksāmeni ir grūtāki, daži – vieglāki, dažos paveicās vairāk, citos mazāk," smaidot saka Marta.
Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes bakalaura studiju programmas "Ķīmija" studentei Ilzei Blūmai sava izvēle un mācības ļoti patīk. Lai gan meitenei bija jākārto visi eksāmeni, jo skolā nav automātisko ieskaišu sistēma, Sintija atzina, ka tas bija samērā vienkārši: "Man bija labas priekšzināšanas no vidusskolas laikiem, tāpēc nebija tik sarežģīti." Arī darba iespējas ķīmijas nozarē ir ļoti plašas, vajagot tikai saprast un zināt, ko īsti gribas darīt.
Stipendijas tika piešķirtas vidusskolēniem, kuru vidējā atzīme nebija zemāka par 7,5 ballēm. Katra stipendija ir 50 latu (71,14 eiro) mēnesī, to izmaksā no septembra līdz jūnijam, kopā 10 mēnešus. Uz sarakstu