Pasaules atainojums sudrabā – Dzīvā Sudraba muzejs
Sudraba metamorfozes dodies apskatīt un izdzīvot tāda paša nosaukuma muzejā Siguldā, kā arī Limbažu Burtnieku kvartālā, kur – pēc pārtraukuma – tie ieguvuši jaunu veidolu. Abas sudrabkaļa Oļega Auzera dzīves ieguldījuma ekspozīcijas apvieno mākslu, filozofiju un neatlaidīgu darbu izsmalcinātās sudraba skulptūrās.
Muzeja vēsture
Dzīvā Sudraba muzejs tika izveidots 2012. gadā Limbažos, un to dibinājis un veidojis juvelieris Oļegs Auzers, interesentiem sniedzot iespēju aplūkot paša veidotās skulpturālās kompozīcijas, kas tapušas vairāk nekā 40 gadu laikā. Nu muzeja eksponāti ir apskatāmi divās Latvijas pilsētās – Limbažos un arī Siguldā.
Šeit vietā būtu teiciens "cilvēks ar sudraba rokām, jo, smeļoties iedvesmu no dabas norisēm, kā arī pasaules notikumiem, kas raisījuši dziļas pārdomas par nākotni, Oļegs Auzers radītjis smalkas sudraba rotaslietas un dekoratīvus priekšmetus. Katram mākslas darbam ir savs unikāls stāsts, ko sudraba meistars pārvērtis izsmalcinātā un gluži vai maģiskā priekšmetā, kurā ievīta arī dziļa filozofiska doma.
Izdzīvo sudraba stāstu
Starp kolekcijas meistardarbiem ir unikālā "Nākotnes pils 3001", kas ir pats lielākais sudraba mākslas darbs Baltijā (turklāt, lielākā sudraba pils pasaulē), kura radīšanai tika iztērēti 30 kilogrami šī dārgmetāla. Šis fantastiskais mākslas darbs liks aizrauties elpai un nokļūt maģiskā pasaulē, kur valda miers un harmonija. Arī citu meistara mākslas darbu idejas pamatā ir kāds stāsts par pasauli, kurā blakus skaudībai un alkatībai dzīvo uzupurēšanās un altruisms, kurā mīlestība mijas ar naidu, šajā pasaulē dzīvība uzvar nāvi.
Limbažu Burtnieku kvartālā ir apskatāma ekspozīcija "Sudraba Limbaži", ieskaitot tādus darbus kā "Klīstošais holandietis", lādīti "Alkatība", neobaroka stila svečturi, kā arī jauno mākslasdarbu "Covid-?".
Siguldas pils kvartālā sudraba ekspozīcija "Mans sudraba ceļš apziņā" iekļauj brīnišķīgo "Nākotnes pils 3001", kā arī Vecās Derības sižetus, piemēram "Noasa šķirsts" un "Kains un Ābels", tāpat arī leģendā balstīto darbu "Turaidas roze", un citus.
Oļega Auzera veidoto sudraba piespraudi nēsā Anglijas karaliene Elizabete, viņa trauki ir Romas Pāvesta ēdamzālē. Arī Japānas Imperators un citu valstu pirmās personas ikdienā priecē acis ar mākslinieka darinātiem darbiem. Laimīgā kārtā viens no šiem iespaidīgajiem darbiem – majestātiskais buru kuģis "Klīstošais Holandietis", kas kā dāvana tika gatavots Spānijas Karalim, ir pieejams apskatei ekspozīcijā "Sudraba Limbaži" Limbažu Burtnieku kvartālā.
Aapmeklētāji var gan uzzināt katra darba stāstu un nozīmi, gan aplūkot gleznotāja Artura Auzera dabas ainavas, kā arī pieteikties meistardarbnīcām.
Uz sarakstu