Brīvības cīnītāju pieminekļa izveidei Kuldīgā saņemti septiņi metu piedāvājumi
Konkursā saņemti darbi ar devīzēm "Vienoti iekšējai saulei", "XXI gadsimta obelisks", "Mēs esam Latvija", "Brīvības cīnītājiem", "Brīvības vējš", "Par brīvu Latviju" un "Div' dūjiņas gaisā skrēja".
Līdz 20.maijam iesniegtie piedāvājumi būs apskatāmi Kuldīgas novada domes pirmā stāva vestibilā. Ar piedāvājumu aprakstiem un vizuālo materiālu iespējams iepazīties arī pašvaldības mājas lapā un sociālo tīklu "Facebook.com" un "Draugiem.lv" kontos. Turpat iespējams arī iedzīvotājiem paust savu viedokli par konkursā iesniegtajiem darbiem, nobalsojot par iecienītāko. Aptauja ilgs līdz 21.maijam (ieskaitot).
Lēmumu par to, kuram no piedāvājumiem dot priekšroku, pieņems konkursa žūrija. Tajā darbosies Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ("Kuldīgas novadam"), Kuldīgas novada pašvaldības būvniecības nodaļas vadītāja Jana Jākobsone, arhitekte Zaiga Gaile, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors Aleksejs Naumovs, LMA tēlniecības katedras vadītājs Bruno Strautiņš, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis un Kuldīgas iedzīvotājs Juris Purviņš, kurš ir viens no pieminekļa iniciatīvas autoriem.
Jau ziņos, ka ar iniciatīvu veidot idejisku, brīvībai veltītu vides objektu pašvaldībā vērsušies Kuldīgas iedzīvotāji. Iecerēts, ka vides objekts nebūs saistīts ar vienu konkrētu laika posmu Latvijas atbrīvošanas cīņu vēsturē, bet ietvers sevī ideju par Latvijas brīvību, kuras dēļ arī kuldīdznieki ir cīnījušies dažādos laika posmos.
Vides objektu iecerēts izvietot Liepājas ielas skvērā. 1935.gada 12.maijā tur Latviešu veco strēlnieku biedrības Kuldīgas nodaļa ielika pamatakmeni piemineklim par Latvijas brīvību kritušajiem karavīriem. Pamatakmens saglabājies līdz mūsdienām, taču pats piemineklis tā arī netika izveidots.
Uz sarakstu