Banner 980x90

4 lietas, kas jāzina, pirms uzstādi saules paneļus!

Saules enerģijas izmantošana ir ne tikai gudrs un ilgtspējīgs lēmums, bet arī liels finansiālais ieguldījums, tādēļ to iegāde un uzstādīšana ir rūpīgi jāapsver. Šobrīd daudzi steidz izmantot piedāvāto valsts atbalstu saules paneļu uzstādīšanai, tādēļ šajā rakstā apskatīsim, kas jums ir jāzina, plānojot pāreju uz saules enerģiju. 

  • Mājas atrašanās vieta un jumta slīpums. Lai saules paneļi darbotos un saražotu pietiekamu enerģijas daudzumu, tiem ir jāsaņem atbilstošs saules starojums. Virsmai, uz kuras tiks novietoti paneļi, ir jābūt slīpai, lai uzlabotu saules staru un sistēmas virsmas mijiedarbības leņķi. Vēlams, lai jumts būtu dienvidu virzienā un tā slīpums būtu aptuveni 45 grādu leņķī.
  • Mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņš. Lai saprastu, kāda saules paneļu un bateriju jauda jums ir jāuzstāda, ir jāaprēķina, cik daudz elektroenerģijas jūsu mājsaimniecība patērē dienas laikā. Ir jāņem vērā, ka saules paneļi ražo elektrību dienas gaišajā laikā, kā arī lietainās un mākoņainās dienās tie saražo vien 10–30% no enerģijas, kas tiek saražota saulainās dienās. Lai saņemtu precīzus aprēķinus, iesakām sazināties ar uzņēmumu, kas veiks saules paneļu uzstādīšanu un spēs precīzi aprēķināt jūsu mājsaimniecībai nepieciešamo saules paneļu jaudas apmēru.
  • Uzstādīšana. Pirmais solis, kas ir jāizdara, ir jāizstrādā saules paneļu piedāvājuma projekts, balstoties uz mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņu. Pēc paneļu uzstādīšanas projekts ir jānodod ekspluatācijā un jāsaskaņo gan vietējā būvvaldē, gan AS Sadales tīkli. Ja vēlies, lai saules paneļi tiktu uzstādīti atbilstoši ražotāja noteiktajai instrukcijai un tiktu atbilstoši aizpildīta visa likumdošanā noteiktā dokumentācija, uztici saules paneļu uzstādīšanu profesionāļiem!
  • Izvēlies kvalitāti! Atceries, ka saules paneļi ir ilgtermiņa ieguldījums, kas neatmaksāsies mēneša vai gada laikā, tādēļ iesakām izvēlēties kvalitatīvāko risinājumu, kas ne vienmēr būs lētākais. Saules enerģijas sistēma jums kalpos vidēji 10–25 gadus – jo kvalitatīvākus saules paneļus izvēlēsieties, jo lielāka būs paneļu tehniskā garantija. Kā arī pārliecinieties, vai cenā ietilpst tikai saules paneļi vai pilna komplektācija, jo dažkārt šķietami lētākais piedāvājums nemaz tāds nav. 

Katrai mājsaimniecībai ir jāizstrādā savs individuālais tehniskais risinājums, jo tas var būtiski atšķirties, piemēram, no projekta, kas izstrādāts kaimiņos esošos īpašumos. Tehnisko projektu ietekmē daudz faktoru – mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņš, jumta slīpums un platība, ēkas novietojums u.c. faktori, tādēļ aicinām rūpīgi izvērtēt saules paneļu iegādi un konsultēties ar profesionāļiem, lai iegūtu maksimāli izdevīgāko risinājumu jūsu mājsaimniecībai. 

Uztici visas nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu un saules paneļu uzstādīšanu SIA IMRE – pie mums kvalitatīvi materiāli, operatīva piegāde un vienmēr profesionāla attieksme! 

 

Uzzini vairāk mūsu mājaslapā: www.imre.lv

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (2)
Anonīms [Anonīms] Svētdiena, 08. janvārī, 2023, 13:17

Labākos koeficientus likmēm totalizatorā skatīt šeit

Anonīms [Anonīms] Ceturtdiena, 05. janvārī, 2023, 16:54

Šis raksts nav pilnīgi korekts, autors nav iedziļinājies normatīvajos dokumentos. Uzstādot mikrostaciju savā īpašumā, nekas nav jāsaskaņo ar būvvaldi!!! ( Ja vien īpašums neatrodas kaut kādā tur vecpilsētā vai tamlīdzīgi.)