4 iemesli, kāpēc izvēlēties vasaras riepas, nevis vissezonas riepas

Katrai lietai sava vieta un pielietojums – tas pavisam noteikti attiecas uz automašīnas riepām, jo visdrošāk un labāk katrā sezonā izmantot tai piemērotas riepas. Tagad, kad pilnā sparā notiek sezonālā riepu maiņa, ir piemērots laiks par to atgādināt. Vasarā uz ceļa jūsu auto vislabāk vadāms un drošs būs tad, ja tam būs uzliktas kvalitatīvas vasaras riepas, nevis vissezonas riepas vai vēl sliktāk – atstātas ziemas riepas.

 

Jāsaka, ka vissezonas riepas ir diezgan izplatīta izvēle, lai nebūtu jātērē nauda diviem riepu komplektiem un arī jāsatraucas par riepu maiņu. Tomēr drošības eksperti rekomendē vissezonas riepas izvēlēties tikai specifiskās situācijā, bet tiem, kuri ikdienā brauc daudz un pa dažādiem segumiem, drošāk izvēlēties kvalitatīvas vasaras riepas. Lūk, svarīgākie iemesli, kāpēc vasaras riepas ir labākā izvēle.

1. Lielāka drošība un stabila vadāmība
Vasaras riepām ir labāka saķere uz silta un pat karsta asfalta. To nodrošina īpaši izstrādātais protektors, kas sniedz labāku vadāmību līkumos un bremzēšanas laikā. Vasaras riepu konstrukcija un gumijas sastāvs veidots tā, lai sasniegtu labāko vadāmību un auto stabilitāti, it īpaši, ja brauc ar maksimālo atļauto ātrumu vai pa ātrgaitas šosejām. Vissezonas riepu konstrukcija un protektors ir kaut kas pa vidu starp ziemas un vasaras riepām, tāpēc ar tām automašīna būs mazāk precīza, kā arī nestabilāka bremzēšanas laikā un līkumos. 

2. Piemērotas dinamiskai un ātrai braukšanai
Ņemot vērā, ka vasaras riepas radītas tā, lai nodrošinātu maksimāli labu sniegumu tieši siltos laika apstākļos, ir jāizvērtē, cik daudz un kā auto tiek lietots šajā sezonā. Ja vasarā labprāt ceļā ar auto dodaties bieži, mīlat braukt dinamiski, izbaudīt maksimālo atļauto ātrumu, kā arī braukt lielus attālumus, tad kvalitatīvas vasaras riepas ir nevis viena no izvēlēm, bet gan obligāta nepieciešamība. Ar šādu slodzi vissezonas riepas netiks galā un nevarēs nodrošināt pietiekami drošu un stabilu vadāmību, kas jau var radīt draudus ceļu satiksmes drošībai.

3. Mazāks akvaplanēšanas risks
Vēl viena vasaras riepu protektora specifiskā īpašība ir laba saķere ar virsmu arī tad, kad tā ir slapja. Protektors maksimāli izspiež ūdeni starp riepu un ceļa virsmu, samazinot akvaplanēšanas riskus. Šī parādība uz ceļa var būt ļoti bīstama, jo padara auto nekontrolējamu. Tieši neatbilstošu, nolietotu un tehniski nepilnīgu (nepietiekams spiediens) riepu izmantošana ir vieni no biežākajiem iemesliem, kāpēc sākas akvaplanēšana. Rūpējoties par satiksmes drošību, ir būtiski samazināt šos riskus, izvēloties savai automašīnai kvalitatīvas vasaras riepas.

4. Zemāks trokšņa līmenis
Riepu radītais troksnis arī ir viens no faktoriem, kas ietekmē braukšanas komfortu. It kā varētu šķist mazsvarīga nianse, tomēr, braucot ar auto diendienā un lielus attālumus, riepu radītais troksni var būt traucējošs. Vasaras riepas jau oriģināli ir daudz klusākas nekā ziemas vai vissezonas riepas. Protams, katram riepu modelim trokšņa līmenis var atšķirties, tāpēc pirms vasaras riepu iegādes vēlams pievērst uzmanību uz marķējuma norādītajam trokšņa līmenim. Ražotāji šo trokšņa līmeni norāda pie ātruma, kas ir vienāds ar 80km/h.

Kā pareizi uzglabāt riepas starp sezonām?
To, cik ilgi riepas kalpos, ietekmē dažādi faktori. Uzglabāšanas apstākļi ir viens no tiem. Ja glabāšanas laikā ir negatīva iedarbība uz riepām, tad nākamajā sezonā var būt gaidāmi nepatīkami pārsteigumi, jo būs samazinājusies riepu veiktspēja un drošības līmenis. Kā uzglabāt riepas, lai tās arī nākamajā sezonā būt tikpat kvalitatīvas.

Vienmērīgs mikroklimats – sauss, tumšs un vēss
Riepu glabāšanai jāizvēlas tumša, vēsa un sausa telpa. Tas garantēs, ka riepas un to gumija saglabās savas labās īpašības. Piemēram, ja uz riepām ilgstoši iedarbojas saules gaisma, ja telpa ir pārāk karsta, tad gumijas kvalitāte pazeminās, tā var saplaisāt, izžūt, samazinot veiktspēju un saīsinot riepas kalpošanas mūžu. Piemērota vieta, kur mājās glabāt riepas, ir sauss un tumšs pagrabs. 

Kā likt – horizontāli vai vertikāli?
Riepas, kuras tiek glabātas kopā ar visiem diskiem, jānovieto horizontāli. Bet riepas bez diskiem var glabāt gan horizontāli, gan vertikāli, tam nebūs tik lielas nozīmes. Tomēr ieteicams par riepām neaizmirst uz visiem šiem mēnešiem un ik pa laikam nomainīt pozīciju, samazinot riepas svara ilgstošu iedarbību uz vienu protektora vietu.

Ja pašiem nav piemērotas vietas riepu uzglabāšanai starp sezonām, tad ērtākais risinājums šādā gadījumā ir riepu uzglabāšana servisā. Par nelielu samaksu varat atstāt riepas servisā līdz nākamajai sezonai, kad tās turpat arī varēs nomainīt.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu