Smaržas vasarā – kas populārs šosezon?
Aromātiskās vielas, eļļas un parfimēts ūdens tika izmantoti jau dziļā senatnē. Mūsdienās, smaržas ir neatņemama gan sieviešu, gan vīriešu ikdienas sastāvdaļa. Atbilstoša aromāta izvēle izveido labu atmosfēru, uzlabo garastāvokli vai pat raisa patīkamas sajūtas un pamodina skaistas atmiņas. Tomēr aukstajā sezonā izmantojamās smaržas var nesniegt tikpat daudz prieka kā vasaras laikā. Jā, mainoties sezonai, mēs mainām apģērbu, tāpat būtu jāpievērš uzmanība arī smaržu īpašībām un atbilstībai konkrētai sezonai.
Kāda atšķirība starp vasaras un ziemas smaržām?
Mainīt smaržas ziemas un vasaras sezonā ir svarīgi, jo smaržu intensitāti un kvalitāti ietekmē apkārtējā temperatūra. Siltumā, aromāts ātrāk izgaro, savukārt, ja aromāts ir pārāk spēcīgs – karstās vasaras dienas var kļūt par īstām mokām. Tieši tāpēc vasarīgie aromāti ir vieglāki un svaigāki. Svaiga aromāta smaržas lieliski der pie tveicīgā vasaras gaisa un sniedz atsvaidzinošu sajūtu. Šovasar novērojamas divas pamata tendences – augļu un ziedu aromātu popularitāte. Populārākās ir rožu, jasmīnu, mimozas un apelsīnu ziedu notis. Tomēr izvēloties piemērotāko aromātu, jāpievērš uzmanība aromātu nošu atšķirībām.
Aromātā esošais spēks
Aromātu notis – sastāvdaļas, kas veido smaržas. Tās tiek iedalītas augšējās, vidējās un zemajās notīs. Kopā šīs notis izveido skaistu un īpašu aromātu. Bez šīs kombinācijas aromāts nebūtu pievilcīgs.
- Augšējās notis – tas ir pirmais aromāts, kuru sajūtat, izmēģinot jaunas smaržas. Tas ir kā pirmais iespaids, kurš diemžēl ātri izgaist. Izvēloties smaržas, vajadzētu pagaidīt, līdz izšķirsies vidējās un augšējās notis. Īpaši populāras augšējās notis ir aprikozes, aldehīdi, apelsīnu ziedi, citrons, kanēlis un greipfrūti.
- Vidējās notis ir jebkura aromāta pamats, kas veido ap 40–80 procentiem gala aromāta. Šis aromāts atklājas pirms augšējām notīm un spēcīgi ietekmē galveno smaržu aromātu. Veltiet vairāk uzmanības vidējām notīm. Aromātam ir jābūt patīkamam, tādam, kas nekaitina. Populārākās notis: peonijas, apelsīnu ziedi, kanēlis, jasmīns, lavanda, maijpuķītes u.c.
- Zemās notis izveido gala un ilglaicīgu iespaidu, tomēr tās ir tikai 10–25 procenti aromāta. Tiklīdz šīs notis saskaras ar vidējām, izveidojas galvenā smarža, kas pavadīs jūs visas dienas garumā. Galvenās notis ir muskats, dzintars, kašmira koksne, sandals u.c.
Kā nodrošināt smaržu noturību?
Izvēloties smaržas, vadieties pēc sajūtām. Izpētiet, kādas smaržas jūsos raisa pozitīvas emocijas, kas pamodina skaistas atmiņas. Iespējams, vienā no laimīgākajām dienām jūs ieskāva peonijas, un tagad jūs dievināt šo aromātu un vēlaties, lai tas jūs ieskautu katru dienu. Protams, nepietiek tikai arī patīkamāko smaržu izvēli. Ja vēlaties, lai aromāts saglabātos pēc iespējas ilgāk, jāparūpējas arī par atbilstošu tā izmantošanu un glabāšanu.
- Sagatavojiet ādu. Smaržas saglabājas ilgāk uz mitrinātas ādas, tāpēc pirms smaržu lietošanas pabarojiet savu ādu ar mitrinošu krēmu vai losjoniem. Ieteicami ir bezaromāta ķermeņa kopšanas līdzekļi. Ja apvienosies vairāki aromāti, smaržas var neatbilst jūsu vēlmēm.
- Neberzējiet iesmaržināto ādu. Pasaulē īpaši plaši izplatījies mīts, ka smaržas uz plaukstas locītavām ir jāieberzē, lai izdalītos intensīvāks aromāts. Tā nav patiesība. Berzējot smaržas zaudē galveno aromātu ķīmiju un aromāts mainās. Tāpēc ļaujiet smaržām dabiski iesūkties ādā.
- Nesmidziniet smaržas uz sasvīdušas ādas. Nav noslēpums, ka vasarā svīstam intensīvāk. Tomēr, tiecoties paslēpt sviedru aromātu ar intensīvām smaržām, situāciju varam padarīt vēl sliktāku. Ja dienas laikā nav iespējas ātri noskaloties dušā, ieteicams nēsāt līdzi mitrās salvetes bez aromāta. Notīriet ar tām ādu, pagaidiet, kamēr nožūs āda, un tikai tad uzsmidziniet smaržas.
Kur vislabāk uzglabāt smaržas?
Vairākums sieviešu iecienījušas smaržas nēsāt somiņā, turēt automašīnas durvju nodalījumā vai vannasistabā. Ērts veids, ja vēlaties ātri sevi iepriecināt ar patīkamu smaržu. Tomēr nepiemērotā vietā un temperatūrā uzglabājamas smaržas var zaudēt savu aromātu un intensitāti.
Smaržu pudelītes ir izveidotas tā, lai tās būtu gaisa necaurlaidīgas un smarža neizgarotu. Tomēr iepakojums nevar pasargāt smaržas no karstuma tā iekšpusē. Jāpiemin arī tas, ka smaržas ir šķidrums, kurš iegūts, samaisot dažādas ēteriskās eļļas un ķīmiskās bāzes. Parfimērijas eksperts eksperimentē ar dažādām smaržu kombinācijām, lai izveidotu vēlamā aromāta smaržas. Tomēr pat neliela apkārtējās vides ietekme var veikt izmaiņas maisījuma ķīmijā, krāsā un smaržā. Ja karstā vasaras dienā vēlaties sevi ieskaut smaržīgā aromātu mākonī, parūpējieties par atbilstošu smaržu uzglabāšanu.
- Neturiet vannasistabā. Temperatūra šeit nemitīgi mainās. Mazgājoties tā paaugstinās, savukārt vēlāk pazeminās. Silta un mitra vieta nav piemērotākā smaržu glabāšanai, tāpēc ieteicams tās turēt tumšā un vēsā vietā vai iegādāties speciāli kosmētikas uzglabāšanai domātu ledusskapi.
- Turiet tālāk no saules stariem. Tiešie saules stari kaitē smaržām. Tas var ietekmēt maisījuma molekulas, mainīt smaržu un krāsu. Pārliecinieties, lai tieši saules stari nesasniedz vietu, kur glabājat savas smaržas.
- Neatstājiet tās automašīnā. Ja esat ieraduši smaržas turēt automašīnā, nedariet to vasaras mēnešos. Atrodoties ārā, mašīnas salons var uzkarst līdz pat 60 grādiem, kas izveido nepiemērotu vidi smaržu uzglabāšanai.
- Turiet tālāk no ķermeņa siltuma. Vasaras mēnešos nekad neturiet smaržu flakonu kabatā vai tuvu ķermenim. Tas var palielināt pudelītes temperatūru un ietekmēt smaržu ķīmiju.
Smaržas, kas pasvītro jūsu personību
Atbilstošu smaržu piemeklēšana ir ļoti individuāla lieta. Izvēloties smaržas, svarīgi ir uzdot sev jautājumus – kādas smaržas jums patīk, kas sagādā patīkamas emocijas, atmiņas, kas vislabāk atklāj jūsu personību un galu galā – kāds aromāts jūs atbaida un liek justies slikti? Neaizmirstiet pievērst uzmanību dažādām smaržu notīm – tieši tās izveido īpašu aromātu un ietekmē gala smaržu. Zinot šīs pamata nianses, smaržu izvēle vasarai būs ne tikai vienkārša, ierodoties veikalā, bet arī izvēloties tās internetā.
Uz sarakstu