Robežsargi aizvada draudzības velobraucienu Kurzemē
Pirmajā dienā, 25.maijā, brauciena dalībnieki robežsargu pavadībā startēja no Liepājas – VRS VEP Kurzemes I kategorijas dienesta. Nobraucot 40 km, velobraucēji pabija Priekules vidusskolā, kur viņus sagaidīja direktore Ira Tiesnese, pedagogi un skolēni. Turpmākais ceļš (20 km) tika mērots uz Vaiņodes internātpamatskolu, kur notika sirsnīga tikšanās ar skolas direktoru Reini Ulbertu un skolas audzēkņiem. Līdzīgi kā Priekules vidusskolā bērni un jaunieši tika iepazīstināti ar robežsarga profesiju, mācību iespējām VRK, aktīvi iejutās robežsarga lomā, veicot profilēšanas uzdevumus, saņēma informāciju par studijām RTA, aktīvi iesaistījās spēlē par latgaliešu vārdu nozīmi (http://hipilatlit.ru.lv ) un citās interaktīvās nodarbēs. Naktsmājas nodrošināja Vaiņodes internātpamatskola.
Izmantojot izdevību, Vaiņodē tika apskatīts nu jau pamestais, bet kādreiz viens no lielākajiem padomju armijas militārajiem lidlaukiem Baltijā un Vaiņodes dzelzceļa stacija, kurā savulaik atradās Vaiņodes dzelzceļa robežkontroles punkts.
Otrajā dienā, 26.maijā, spītējot gana stipram pretvējam, velobraucēji mēroja 40 km garo ceļu uz Skrundu, ko daudzi joprojām atpazīst kā militāro pilsētiņu. Skrundas vidusskolā velobraucēji tikās ar direktoru Aināru Zankovski, kurš pastāstīja par skolas sadarbību ar jaunsardzi, pateicās Āboliņam par atbalstu profesionālās ievirzes programmas robežu drošībā izstrādē. Jauno programmu sadarbībā ar VRS Ventspils pārvaldi ir paredzēts sākt īstenot jaunajā mācību gadā. Arī šajā vidusskolā velobraucēji tikās ar skolēniem un pedagogiem, popularizējot savas izglītības iestādes un aicinot pārdomāt savu profesijas izvēli, domājot kā par robežsardzes, tā citām sociālo, humanitāro un eksakto profesiju jomām. RTA piedāvātajā datorspēlē "Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko" skolēni uzrādīja teicamu erudīciju un ieguva abu mācību iestāžu sarūpētās piemiņas balvas. Mērojot vēl 40 km un kopumā nobraucot 80 km, otrās dienas brauciens noslēdzās Kuldīgā.
Trešajā dienā, 27.maijā, velobraucēji uzsāka noslēdzošo maršruta posmu un devās uz Kuldīgas 2.vidusskolu. Arī šīs vidusskolas skolēni izrādīja interesi par robežsarga profesiju un iespējām studēt RTA, kā arī iesaistījās piedāvātajās aktivitātēs.
Kuldīga pārsteidza velobraucējus ar savu vecpilsētas šarmu, gadsimtiem koptu kultūrvēsturisko vidi un dabas vērtībām, kuras iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.
No Kuldīgas velobraucēji mēroja atlikušos 60 km uz Ventspili. Pie pilsētas robežas braucējus godam sagaidīja VRS Ventspils pārvaldes robežsargi, kuri pavadīja velobrauciena dalībniekus līdz naktsmītnei.
Kopumā trijās dienās bija nobraukti 210 km. Un, līdzīgi kā 2015.gadā, brauciena lielākais ieguvums bija tikšanās ar skolēniem, kas radīja pārliecību, ka Valsts robežsardzei tuvākajā nākotnē papildinājums būs un interese par robežsarga profesiju saglabājas. Savukārt RTA galvenais ieguvums ir kultūrizglītība: dāvinot skolu bibliotēkām RTA izdevumus, rādot virtuālos datorrīkus un spēles, kopīgi apgūstot latgaliešu valodas vārdus, ir pamats cerēt, ka RTA atpazīstamība pieaugs arī Kurzemē.
Uz sarakstu