Banner 980x90

"Capitalia" pērn uzņēmumiem Baltijas valstīs izsniegusi finansējumu astoņu miljonu eiro apmērā

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Mazo un vidējo Baltijas valstu uzņēmumu finansētāja AS "Capitalia" pērn finansējusi 465 uzņēmumus Baltijas valstīs vairāk nekā astoņu miljonu eiro apmērā.

No tiem puse ir Latvijas mazie uzņēmumi, savukārt 40% Lietuvas un 10% Igaunijas, teikts "Capitalia" paziņojumā medijiem.

Kopumā pērn uzņēmumiem izsniegto kredītu apjoms audzis par 180%, kas ir lielākais pieaugums kopš 2012.gada.

"Capitalia" vadītājs Juris Grišins informē, ka pagājušajā gadā tika īstenotas dažādas aktivitātes, lai veicinātu finansējuma pieejamību mazā biznesa attīstībai Baltijas valstīts. Pērn "Capitalia" veiksmīgi sāka darbību Igaunijā, īsā laikā atbalstot 50 uzņēmumus. Attīstīts rēķinu pārdošanas pakalpojums, kas kļuvis ļoti pieprasīts uzņēmēju vidū. "Capitalia" strādājusi, lai šogad ieviestu jaunus finanšu produktus mazo uzņēmumu atbalstam. Viens no šogad iecerētajiem jaunumiem ir "Capitalia" savstarpējās aizdevumu platformas izveide, ar kuras palīdzību uzņēmumi varēs piesaistīt investoru aizdevumus līdz pat vienam miljonam eiro. Tādējādi arī šajā gadā plānots aktīvi kāpināt uzņēmumiem izsniegtā finansējuma apmēru.

"Capitalia" visvairāk finansējusi tirdzniecības un ražošanas nozarē strādājošos mazos uzņēmumus. Vidējā izsniegtā aizdevuma summa vienam uzņēmumam ir 12 000 eiro, vidējais aizdevuma termiņš - 10 mēneši. Uzņēmējdarbības attīstībā vienlīdz aktīvi investē kā pilsētās, tā reģionos reģistrētie uzņēmumi.

Visbiežāk uzņēmumi izmanto "Capitalia" sniegtos finansēšanas pakalpojumus papildu jau esošiem bankas aizdevumiem, kā arī situācijās, kad bankas aizdevums nav piemērots vai pieejams. Pērn uzņēmumi visbiežāk izmantojuši aizņēmumu apgrozāmo līdzekļu vai investīciju finansēšanai, kā arī rēķinu pārdošanu, kas ļauj mazajiem uzņēmumiem saņemt naudu uzreiz par rēķiniem, kuru apmaksa citādāk būtu jāgaida 30 līdz 90 dienas. Rēķinu pārdošanu izmantojuši jau 75 uzņēmumi.

Uzņēmums "Capitalia" reģistrēts 2007.gadā. Līdz šim "Capitalia" finansējusi apgrozāmos līdzekļus un kapitāla investīcijas vairāk nekā 1000 uzņēmumiem, ieguldot vairāk nekā 20 miljonus eiro.

"Capitalia" obligācijas iekļautas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Pērn deviņos mēnešos "Capitalia" strādāja ar konsolidētajiem zaudējumiem 15 219 eiro apmērā, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga". Savukārt grupas ieņēmumi 2016.gada deviņos mēnešos pieauga par 70% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, sasniedzot 662 061 eiro.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)