Banner 980x90

Premjers joprojām nesniedz skaidru atbildi, kur gūt veselības jomai nepieciešamo finansējumu

Pilseta24.lv
Pilseta24.lv
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) joprojām nesniedz skaidru atbildi, kur gūt veselības jomai nepieciešamo finansējumu.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" viņš skaidroja, ka netiks celts pievienotās vērtības nodoklis, lai gūtu nepieciešamo finansējumu. Šāda versija esot spekulācijas.

Iespējams, ka būšot kādas iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārdales. Šāds variants var tikt izskatīts.

Premjers piebilda, ka nebūs pārāk ilgi jāgaida, lai sāktos diskusija par iespējamiem variantiem, taču sīkāk nepaskaidroja par kādiem.

Kučinskis uzsvēra, ka svarīgākais ir panākt iedzīvotāju uzskatu maiņu, ka nodokļus var nemaksāt un ka tam nav sakara ar valsts sniegtajiem pakalpojumiem.

Kā ziņots, meklējot risinājumus, kā novērst potenciālos mīnusus sociālajā budžetā, tiek domāts par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas sasaisti ar nodokļu nomaksu un minimālo sociālo iemaksu ieviešanu, iepriekš informēja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Reirs atkārtoti uzsvēra, ka Latvijā ir 300 000 strādājošo bez pietiekama sociālā nodrošinājuma, turklāt 2019.gadā Latvijai draud negatīva bilance sociālajā budžetā, tāpēc valdība pašlaik meklē problēmu risinājumus. Problēmu bija iecerēts risināt ar minimālo sociālo iemaksu ieviešanas no šī gada, taču uzņēmēju spiediena rezultātā no šīs idejas atteicās.

Politiķis pastāstīja, ka pašlaik esot iezīmējušies divi galvenie iespējamie risinājumi, taču esot iespējams, ka parādās vēl kādi citi. Viens no tiem ir jau visai senā ideja, kas paredz valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu piesaistīt sociālā nodokļa nomaksai. Par šo ideju koalīcijas partneri gan jau reiz nebija spējuši vienoties, un Reiram arī pašlaik esot grūti spriest par politisko atbalstu.

Otrs variants esot atgriezties pie idejas par obligātām minimālajām sociālajām iemaksām, taču ieviešot tās pakāpeniskāk nekā bija plānots iepriekš.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)