Banner 980x90

Kuldīgas speciālajā bērnudārzā "Bitīte" turpmāk īstenos arī vispārējo pirmsskolas izglītības programmu

Ventspils, 27.janv., LETA. Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" papildus speciālajām pirmsskolas izglītības programmām turpmāk tiks īstenota arī vispārējā pirmsskolas izglītības programma, līdz ar to bērnudārzā no šī gada 1.septembra grupās varēs uzņemt vairāk bērnu, un iespēju apmeklēt bērnudārzu iegūs vēl 40 bērni, kuri pašlaik gaida rindā, aģentūra LETA uzzināja Kuldīgas novada pašvaldībā.

Kuldīgas novada domes deputāti vakar nolēmuši grozīt pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" nolikumu un uzdot iestādes vadītājai licencēt vispārējo pirmsskolas izglītības programmu.

Pašlaik "Bitītē" īsteno vairākas speciālās pirmsskolas izglītības programmas bērniem ar somatiskām saslimšanām, valodas traucējumiem, jauktiem attīstības traucējumiem un garīgās attīstības traucējumiem. Bērnudārzā darbojas 12 grupas, kuras apmeklē 164 bērni.

Kā skaidroja pašvaldībā, līdz šī gada 1.janvārim speciālos bērnudārzus pilnībā finansēja valsts, sedzot gan pedagoģiskā personāla atalgojumu, gan bērnudārza uzturēšanas izdevumus. Taču pērn tika veikti grozījumi normatīvajos aktos, kas paredz šogad uzturēšanas izdevumus pašvaldību speciālajām pirmsskolas izglītības iestādēm no valsts budžeta finanšu līdzekļiem segt tikai 30% apmērā, bet no 2018.gada gan uzturēšanas izdevumi, gan pedagoģiskais personāls, izņemot piecgadīgo un sešgadīgo bērnu pedagogu atalgojumu, būs pilnībā jāapmaksā pašvaldībai.

Kuldīgas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure skaidroja, ka valsts iecerējusi speciālās izglītības sistēmu sakārtot tā, lai speciālo programmu audzēkņi būtu integrējami un mācītos kopā ar pārējiem bērniem.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Kuldīgas domes deputāti nolēmuši grozīt pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" nolikumu, paredzot, ka papildus speciālajām pirmsskolas izglītības programmām tiek īstenota arī pirmsskolas izglītības programma. Līdz ar to bērnudārzā no šī gada 1.septembra grupās varēs uzņemt vairāk bērnu. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem speciālajos bērnudārzos grupās ir mazāk audzēkņu - no 10 līdz 15 bērniem grupā, savukārt bērnudārzā bez speciālā statusa var būt līdz 24 bērniem grupā.

Kuldīgas dome arī lēmusi ka nepieciešamības gadījumā atsevišķu speciālo pirmsskolas izglītības programmu bērni varētu tikt integrēti arī pārējās Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādēs "Cīrulītis" un "Ābelīte". Lai to varētu izdarīt, papildus valsts finansētajam logopēdam būs nepieciešams vēl viens pašvaldības finansēts logopēds katrā bērnudārzā, kā arī mūsdienu prasībām atbilstoša logopēda kabineta ierīkošana katrā bērnudārzā. Tāpat speciālās pirmsskolas izglītības programmas bērni pirmsskolas programmu varētu izvēlēties apgūt arī Pelču speciālajā internātpamatskolā - attīstības centrā, kur speciālās pirmsskolas izglītības programmas jau ir licencētas.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)