Konferencē pulcēsies aušanas meistari no visas Kurzemes

Ar saviem lasījumiem un prezentācijām konferencē piedalīsies Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas speciāliste Inita Heinola, Liepājas muzeja direktores vietniece krājuma darbā Guna Dancīte, TLMS "Rīdze" vadītājs un aušanas meistars Māris Maniņš, TLMS "Liepava" aušanas meistare Ilze Škuberte, Ventspils Amatu mājas muzejpedagoģe Līga Reitere, Kurzemes tautastērpu eksperte Lia Mona Ģibiete un aušanas materiālu ražotāji no Limbažiem un Pāces.
Konferences dalībnieki atskatīsies aušanas vēsturē, salīdzinās senās un mūsdienu aušanas iespējas, ieklausīsies muzeju speciālistu stāstījumos par krājumos saglabātajiem brunču audumu oriģināliem. Tiks prezentēti arī mūsdienu pētījumi par Ventspils un Pērkones novadu brunčiem un uzklausīts aušanas materiālu ražotāju piedāvājums no Pāces un Limbažu vilnas pārstrādātājiem.
Konferences dalībnieki iepazīsies ar divām ekspresizstādēm – par brunču audumiem, kas austi atšķirīgos Kurzemes novados un Pērkones tautastērpu dažādos laikos – no pirmavota līdz mūsdienām.
Īpaši vērtīgu informāciju varēs gūt nesen izveidotajā Liepājas muzeja ekspozīcijā, kas rāda Dienvidkurzemes ļaužu dzīvi, darbu un apģērba tradīcijas 19.gs.
Konference noslēgsies lietišķās mākslas centrā "Dārza iela", pie studiju "Liepava" un "Kursa" meistarēm, kur debašu un pieredzes apmaiņā tiks pārcilātas audēju prasmes brunču darināšanā.
Piesātinātā konferences programma iecerēta kā pamudinājums nopietni un pārdomāti saglabāt senās etnogrāfiskās vērtības un Kurzemes audēju prasmēm ļaut nesavtīgi turpināties.