Banner 980x90

Atklās valsts nozīmes arhitektūras pieminekli - Kuldīgas veco rātsnamu

Publicitātes foto
Publicitātes foto
Pēc skrupuloziem restaurācijas darbiem šī gada pavasarī atdzimst Kuldīgas vecpilsētas kultūras mantojuma pērle un valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – Kuldīgas vecais rātsnams.

Kā pilsētas informācijas portālu Kuldiga24.lv informēja SIA "Ostas celtnieks" pārstāve saziņai ar sabiedrību Anita Bautre, projekta ģenerāluzņēmējs SIA "Ostas celtnieks" sadarbībā ar Kuldīgas novada domi aicina uz svinīgu rātsnama atklāšanas pasākumu 31.martā plkst.15.00 Baznīcas ielā 5, Kuldīgā.

Vecais rātsnams ir 19.gs. koka ēku būvniecības paraugs, ēka ar aptuveni 200 gadus senu vēsturi, kas pirms restaurācijas atradās sliktā stāvoklī. Atjaunošanas darbu laikā tika restaurēta vecā rātsnama fasāde, atjaunojot ēkas vēsturisko krāsojumu, un nozīmīgākās telpas, tostarp maģistrāta zāli, un to sākotnējā vietā atgrieztas kāpnes, kā arī atjaunots viens no diviem vēsturiskajiem manteļskursteņiem.

Projekta ģenerāluzņēmējs SIA "Ostas celtnieks", lai nodrošinātu vēsturiskās ēkas atjaunošanai nepieciešamo precizitāti piesaistīja ne vien vietējos speciālistus, bet arī skandināvu kolēģus no Drobakas restaurācijas centra Norvēģijā.

Pasākumā piedalīsies: Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, projekta ģenerāluzņēmēja SIA "Ostas celtnieks" valdes priekšsēdētājs Konstantins Bursakovskis, projekta galvenais restaurators Juris Pavlovs.

Pasākuma laikā projekta galvenais restaurators Juris Pavlovs, kurš iepriekš ir piedalījies arī tādu valsts mēroga ēku kā Operas, Nacionālā teātra, Vācijas vēstniecības, Rīgas Krievu teātra un Biržas nama atjaunošanā, plašāk pastāstīs par vēsturisku ēku restaurācijas specifiku un to, ar kādiem izaicinājumiem speciālisti saskārās, strādājot pie Kuldīgas vecā rātsnama projekta.

"Jau piedaloties iepirkuma konkursā Kuldīgas vecā rātsnama restaurācijai, skaidri apzinājāmies objekta sarežģītības pakāpi un nozīmīgumu. Mēs zinājām, ka šāda veida objekta restaurācija prasīs no Ostas celtnieks speciālistiem precīzu un skrupulozu darbu, jo tāpat kā arheologi, arī vēsturisku objektu restauratori nekad nezina, kas pavērsies skatam zem kārtējā seguma un kādas prasmes un kompetences tas prasīs. Mūsu prioritāte bija saglabāt ēkas tēla vēsturisko precizitāti, tai pašā laikā nodrošinot tai mūsdienu prasībām atbilstošu funkcionalitāti. Tādēļ esam īpaši gandarīti, ka uzņēmāmies šī projekta realizāciju un izpildījām to precīzi paredzētajā termiņā," stāsta Konstantins Bursakovskis, SIA "Ostas celtnieks" valdes priekšsēdētājs.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)