5 idejas, ko darīt ar āboliem
Paša dārzā audzētu ābolu nobaudīšana ir viens no daudziem dārznieka priekiem. Bet bieži tie visi nogatavojas uzreiz, kā rezultātā rodas iespaidīga augļu raža. Ko darīt ar āboliem, lai tos saglabātu un baudītu ilgāk? Lūk, šajā rakstā esam apkopojuši piecas idejas, kā tos izmantot! Uzzini plašāk, lasot raksta turpinājumu!
Ko darīt ar āboliem, kas nogatavojušies?
Ja tev ir āboli, zini – jau esi apgādāts ar vienu no pamatsastāvdaļām vairākiem desmitiem garšīgu ēdienu. Āboli ir viens no labākajiem augļiem, jo tie ir lielisks šķiedrvielu, uzturvielu un garšu avots. Tāpēc ir vērts ar tiem rīkoties rudenī, lai baudītu ziemā un pavasarī! Iepazīsties ar piecām idejām ābolu pagatavošanai!
#1 Uzglabā ēšanai ziemā
Ābolu uzglabāšanas laiks ir atkarīgs no šķirnes. Parasti visilgāk uzglabājas tās šķirnes, kuras novāktas vēlāk rudenī. Lai novietotu tos glabāšanai svaigus, noslauki ābolus tīrus un brīvi ietin katru avīzē, pēc tam uzglabā vienā vai vairākās kārtās tādā kastē, kas paredzēta augļiem. Svarīgi ir nesaglabāt ābolus, kuri jau ir traumēti, ar brūniem plankumiem, jo tie ātri sabojāsies.
Ābolus vajag glabāt vēsā, sausā vietā, piemēram, šķūnī vai garāžā. Tāpat svarīgi ir augļus regulārī pārbaudīt, izņemot visus trūdošos ābolus, jo tie ļoti ātri sabojās arī pārējos.
#2 Spied sulu
Lielisks veids, kā tikt galā ar pāri palikušajiem āboliem, ir izspiest no tiem sulu – ikviens zina, ka svaigas ābolu sulas garša ir izcila. Ja ābolu apjoms ir lielāks, sulas spiešanu vari uzticēt profesionāļiem. Ja nē – vari paveikt pats! Lūk, kā tas darāms!
- Noskalo 4 ābolus un, sagriežot tos šķēlēs vai ceturtdaļās, izņem no tiem serdi.
- Ieliec ābolus un 60 ml auksta ūdens blenderī vai virtuves kombainā.
- Sāc blendēt ar zemāku ātrumu, tad turpini ar lielāku jaudu.
- Blendē ~45 sekundes, pāris reizes apstājoties, lai ar karoti nospiestu ābolus uz leju, virzienā uz leju no esošiem asmeņiem.
- Izmanto smalku sietu virs bļodas, lai ļautu sulai notecēt apmēram 10 minūtes, maisi, lai izdalītos papildu sula.
- Tad ielej sulu glāzē un nogaršo! Ja tā nav pietiekami salda, pievieno medu vai cukuru.
- Sulu var sasaldēt vai turēt hermētiski noslēgtā traukā 6 mēnešus, ja vēlies to baudīt ilgāk.
#3 Saldē ābolus
Ābolu saglabāšana saldējot ir lielisks veids, kā ābolus sagatavot lietošanai kokteiļos, cepšanai un vārīšanai. Arī tam ir sava procedūra!
- Ābolus nomizo un izņem serdes, sagriez tos astoņās daļās vai vajadzīgajā izmērā.
- Ļauj āboliem mērcēties bļodā, kurā ir 4 glāzes ūdens un 2 ēdamkarotes citrona sulas, kas neļaus tiem kļūt brūniem.
- Nosusini ābolus caurdurī, pēc tam novieto šķēles uz cepešpannas, kas izklāta ar papīru, un ievieto tos saldētavā uz 4 stundām vai uz nakti.
- Ieliec saldētos ābolus maisiņā un noteikti marķē to ar datumu, lai zini, cik ilgi maisiņš atrodas saldētavā.
#4 Gatavo kompotu
Kompots ir paaudžu paaudzēs izmantots veids, kā saglabāt ābolus. Tos nomizo, izņem serdi un sagriež šķēlēs, uz lēnas uguns uzvāra ar nedaudz ūdens un cukura un turpina vārīt, līdz āboli ir mīksti.
Kompots lieliski sader ar cūkgaļas cepeti, un to var izmantot saldo ēdienu cepšanai vai kā saldējuma vai jogurta piedevu.
#5 Žāvē ābolus
Kraukšķīgi, saldi un veselīgi – tik lieliski ir žāvētie ābolu čipsi. Lai tos pagatavotu, āboliem izņem serdes un sagriež gredzenos pēc iespējas plānāk. Nosusini šķēles ar papīru un noliec uz cepešpannas, kas izklāta ar cepamo papīru. Liec līdz 140 °C sakarsētā cepeškrāsnī un cep 45 minūtes vai 1 stundu, pa vidu tos apgriežot.
Ceram, ka tev raksts noderēja saprast, ko darīt ar āboliem, kas gozējas piemājas dārziņā. Uzzini, kādas iekārtas vēl bez sulas spiedes var būt nepieciešamas rudenī, lasot rakstu “TOP sadzīves tehnika rudens sezonai”!