Kuldīgas novada tūrisma attīstības centrs tika izveidots 1994. gada oktobrī kā Kuldīgas domes un Kuldīgas rajona padomes kopīgs uzņēmums ar mērķi veicināt Kuldīgas pilsētas un rajona tūrisma attīstību un nodrošināt informāciju par Kuldīgas tūrisma iespējām, veidojot pozitīvu un pievilcīgu Kuldīgas tēlu Latvijā un ārzemēs.
Kuldīgas viduslaiku vēsturiskais centrs (vecpilsēta) ap Alekšupīti ir unikāls 17. - 18. gs. vienīgais Baltijā saglabājies mazpilsētas ēku apbūves ansamblis, kurā ietilpst arī tā saucamā "Latvijas Venēcija" ap Alekšupīti.
Pilsētas dārzs atrodas senākajā Kuldīgas daļā, bijušās Livonijas ordeņa un vēlākās Kurzemes hercogu rezidences vietā. Šeit atjaunota ūdenskrātuve ar strūklaku, izveidoti gājēju celiņi un skaisti apstādījumi, izbūvēta lapene un skatu laukumi.
Kuldīgas lielā sinagoga celta 1875. gadā cara Aleksandra II valdīšanas laikā, tai blakus atradies lūgšanu nams, saglabājusies arī trešā ēka - ebreju kapliča.
Senais ķieģeļu tilts pār Ventu ir Kuldīgas lepnums - viens no garākajiem ķieģeļu velvju tiltiem Eiropā. Tilts celts 1874. gadā, bet restaurēts 2008. gadā.