Zāles pļāvēju veidi

Kvalitatīvs zāles pļāvējs ir nepieciešams ikvienam, kam ir māja vai vasarnīca, kurā ir mauriņš. Lai piemājas mauriņš būtu skaists un biezs, ir jāievēro daži nosacījumi. Un viens no tiem ir regulāra zāles pļaušana. Nav noslēpums, ka vasaras sezonā zāle ir jāpļauj bieži, jo tā aug ļoti ātri. Līdz ar to ne vien ērti un komfortabli, bet arī kvalitatīvi to var paveikt ar labu zāles pļāvēju. Bet, kā izvēlēties zāles pļāvēju, ja to plānojat iegādāties pirmo reizi?

Kam pievērst uzmanību, iegādājoties zāles pļāvēju

Pirms ķeraties pie konkrētu zāles pļāvēju veidu apskates un izvēles, ir jāsaprot, cik liels ir zāliena laukums, kas regulāri tiks pļauts. Piemēram, ja pļaujamā teritorija ir līdz 500 m2, tad derēs pļāvējs, kuram ir neliela jauda. Ja pļaujamās platības teritorija ir līdz 1000 m2, tad vērtīgi ir apsvērt produktīvākās un jaudīgākās tehnikas iegādi. 

Izvēloties pļāvēju, kas neatbilst pļaujamajai platībai, būs sarežgīti iegūt skaistu mauriņu, kā arī pļaušana būs fiziski grūta. Ja no zāliena netālu atrodas elektrobarošanas avots, tad iespējams, ka jums ir ērti izmantot elektrisko zāles pļāvēju. Ja pļaušanas darbi paredzēti lielākā attālumā no rozetes, tad labāk būtu izvēlēties bezvadu zāles pļāvēju. 

Zāles pļāvējs ir pirkums, tas tiek veikts ilgtermiņam, līdz ar to ir jāpadomā arī par to, kur pļāvējs tiks uzglabāts, lai, attiecīgi, jūsu izvēlētajā telpā varētu novietot iegādāto zāles pļāvēju. Tas nozīmē, ka ir jāpievērš arī uzmanība pļāvēja gabarītiem.

Kādu zāles pļāvēja veidu iegādāties

  • Mehāniskais zāles pļāvējs jeb rokas zāles pļāvējs būs labs palīgs tad, ja zāles pļaušana ir regulāra, jo garu zāli ar šo pļāvēju nopļaut ir praktiski neiespējami. Šis pļāvējs nav aprīkots ar dzinēju, tādēļ tas darbojas saskaņā ar stūmēja spēku.
  • Elektriskais zāles pļāvējs darbojas no enerģijas, kas tiek ņemta no elektrības. Līdz ar to, iegādājoties šo pļāvēju, vienmēr ir jādomā, vai tuvumā būs elektrības rozete. Šie pļāvēji ir salīdzinoši jaudīgi, bet mīnuss tomēr ir tāds, ka, esot elektrības jaudas padevē, tiem ir ierobežota pārvietošanās.
  • Benzīna zāles pļāvēji var būt dažādas jaudas, līdz ar to, iegādājoties šāda veida pļāvēju, ir jāsaprot, kāda būs jau minētā pļaušanas teritorija. Visbiežāk šiem pļāvējiem ir izturīgs tērauda korpuss, tie ir viegli un ātri iedarbināmi, kā arī ērti lietojami. Attiecīgi darbojas ar benzīna padevi.
  • Akumulatora zāles pļāvēji darbojas ar akumulatora palīdzību, kas pirms lietošanas ir jālādē. Jums nav nepieciešamas smērvielas, degviela vai vadi, tikai un vienīgi akumulators. Piedāvājumi ir dažādi, ne visiem pļāvējiem komplektā nāk akumulators. Akumulators ir kluss, un līdz ar to pļaušana neradīs skaļu troksni.

 

  • Robots-zāles pļāvējs būs laba izvēle tad, ja jums ikdienā ir maz brīvā laika, jo robots mauriņu sakops jūsu vietā, kā arī pats veiks uzlādi, lai darbu varētu turpināt. 

Meklējot piemērotu zāles pļāvēju, ir vērts ieskatīties e-veikala 220.lv piedāvājumā, kur atradīsiet zāles pļāvējus no tādām firmām kā Makita, Stiga, Karcher un citiem Kā arī dažādas alternatīvas, piemēram, pļaušanas traktorus un trimmerus. 

Izvēloties zāles pļāvēju, veltiet tam laiku un izpētiet dažādas alternatīvas, lai atrastu savam mauriņam piemērotāko, kas ne tikai kvalitatīvi nopļaus jūsu mauriņu, bet būs arī ērts, praktisks un ergonomisks lietošanā. Rūpējieties par mauriņu, bet neaizmirstiet izbaudīt arī to, ko sniedz siltais laiks!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu