Banner 980x90

Kā kļūdu analizēšana var palīdzēt karjeras virzībā?

Lai veiksmīgi veidotu karjeru, ir nepieciešamas ne tikai labas tehniskās zināšanas konkrētā nozarē un skaidra savu stipro un vājo pušu apzināšanās, bet arī pieļauto kļūdu analizēšana un mācīšanās no tām. Turklāt būtiski ir mācīties gan no savām, gan citu pieļautajām kļūdām karjeras virzībā, tādējādi jau savlaicīgi pamanot un novēršot iespējamos šķēršļus.

Kādas ir biežākās pieļautās karjeras kļūdas?

Par kavējošām kļūdām karjeras attīstībā var uzskatīt:

  • neprasmi laika plānošanā;
  • savu zināšanu un prasmju pilnveidošanas pārtraukšanu;
  • skaidru karjeras mērķu nenospraušanu;
  • pasivitāti un paviršību darba uzdevumu izpildē;
  • labu savstarpējo attiecību neveidošanu ar darba kolēģiem;

Biežu savstarpēji nesaistītu jomu maiņu un karjeras izvēli, neņemot vērā ne individuālās intereses, ne personības stiprās un vājās puses. 

Darbs Rīgā un citās lielākajās pilsētās bieži ir saistīts ar lielāku konkurenci, tādēļ darbinieku darba pieredzē tiek vērtēta katra nianse, sākot no motivācijas un izveidotās reputācijas, līdz pat spējai pievērst uzmanību detaļām, iekļauties komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un attīstīties līdzi nozares tendencēm. 

Ikdienas steigā ir viegli ieslīgt rutīnā un neatrast laiku labākai darba dienas plānošanai, tālākizglītībai un sevis pilnveidošanai, taču šie elementi ir svarīgi gan darba ņēmēja reputācijas, gan darba devēja attieksmes veidošanās procesā pret darba ņēmēju.

Kā nepieļaut kavējošās karjeras kļūdas?

Svarīgākās karjeras kļūdas var novērst rūpīgi izvēloties atbilstošāko karjeru un nospraužot tajā sasniedzamus mērķus, analizējot panākumus un neveiksmes, kā arī piemeklējot situācijai atbilstošus digitālos palīgrīkus. 

Karjeras izvēle atbilstoši personības interesēm un stiprajām pusēm ļauj atrast amata pozīcijas, kurās justies piepildīti un labi, produktīvi veicot darba pienākumus. Savukārt skaidru īstermiņa un ilgtermiņa karjeras mērķu definēšana palīdz koncentrēties uz noteiktu uzdevumu izpildi un starpmērķu sasniegšanu, novēršot pasivitātes un intereses zuduma parādīšanos darba ikdienā. 

Mūsdienās tiešsaistē pieejamie digitālie resursi palīdz gan plānot darba dienas gaitu un pārskatāmāk pārredzēt projekta īstenošanai nepieciešamos uzdevums, gan sev izdevīgā laikā un vietā turpināt zināšanu pilnveidošanu, pēc iespējas mazāk iejaucoties ikdienas gaitās.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)