Būvmateriālu sadārdzinājuma dēļ remontam aizņemas par 35% lielākas summas

Būvniecības materiālu cenu kāpums tieši atsaucas uz saimnieciskās darbības veicēju tēriņiem remontdarbu veikšanai. Tāpat kā būvmateriālu cenas, arī aizņēmumu summa pēdējā gada garumā pakāpeniski pieaugusi. 

Aizdevumu vidējās summas pieaugumam ir vairāki iemesli. To vidū ir globālās loģistikas problēmas, būvmateriālu trūkums un konkurences saasināšanās par tiem.

Uz cenu pieaugumu būvniecības nozarē uzmanību vērsa arī Ekonomikas ministrija, augustā publiskojot jaunāko pētījumu. Tajā teikts, ka būvniecības izmaksas 2021. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, varētu pieaugt vairāk nekā par 11%. Sadārdzinājuma pamatā ir atsevišķu resursu cenu pieaugums, piegādātājiem netiekot galā ar pieprasījumu. Piemēram, metāla cenas palielinājušās par aptuveni trešdaļu. Sadārdzinājuma dēļ būvnieki ir spiesti pārskatīt iepriekš sagatavotās tāmes, jo vairs nevar iekļauties tajos norādītajās izmaksās. 


Par Bigbank
Bigbank AS ir Igaunijas banka, kas specializējas aizdevumu juridiskām personām izsniegšanā, kā arī izdevīgu termiņnoguldījumu pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums izvērsis darbību ārpus Igaunijas, izveidojot filiāles Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Lietuvā, Bulgārijā, kā arī piedāvājot pārrobežu pakalpojumus Austrijā, Vācijā un Nīderlandē. Uzņēmumu vada grupas valdes loceklis Martins Lants. Valdē darbojas arī Svens Raba, Marts Veskimagi un Argo Kiltsmans.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu