Banner 980x90

Īvandes upītes ūdenskritumi

Rendā, uz nelielās Abavas kreisā krasta pietekas Īvandes, izveidojušies divi ūdenskritumi jeb rumbas. Īvandes rumba ir apakšējais un lielākais no Īvandes ūdenskritumiem. Tas sniedzas līdz pat divu metru augstumam, stiepjoties 10 metru platumā. 

Savukārt, paejot aptuveni 200 metrus gar upīti pret straumi, atrodams arī otrs ūdenskritums – Valdātu rumba. Savos izmēros tas ir pusotru metru augsts un aptuveni piecus metrus plats. Pa vidu šiem abiem ūdenskritumiem, upītes tecējums tiek lauzts vēl vienā vietā, veidojot nelielu kritumu.

Ūdenskritumi ir skaisti ne tikai ar nokrišņiem bagātos gadalaikos, bet arī ziemā, kad ūdens sasalst un veidojas brīnišķīgi ledus zīmējumi.

Adrese: Renda, Rendas pagasts, Kuldīgas novads, LV-3319
Tālrunis: +371 29334403 (Kuldīgas TIC)
Mājaslapa: www.visitkuldiga.com
E-pasts: tourinfo@kuldiga.lv
GPS koordinātes: 57.0679992, 22.2930036

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)