Banner 980x90

Īvandes ūdensdzirnavas

Viena no ievērojamākām vietām Īvandē visos laikos bijušas ūdensdzirnavas. Tās celtas 1842. gadā un savu darbību nav pārtraukušas no to ekspluatācijas sākuma. 

Dzirnavās ir iekārtas no 1930. gada. Lielie dzirnakmeņi sver ap divām tonnām. Savu laiku tās piederējušas Īvandes baronam, pagasta valdei, Amatnieku biedrībai, kolhozam. Pirms otrā pasaules kara dzirnavu dambī strādāja arī turbīna, kas ražoja un piegādāja elektrību tuvējam ciematam un muižai. Pēc kolhozu likvidācijas dzirnavas par pajām privatizēja tēvs un dēls Kārļi Pētersoni.

Dzirnas joprojām darbojas gan ar ūdens, gan elektrības spēku. Tajās var samalt gan lopbarību, gan arī pārtikai smalkos bīdeļmiltus, mannu un putraimus.

Adrese: Īvande, Īvandes pagasts, Kuldīgas novads, LV-3313
Tālrunis: +371 29334403 (Kuldīgas TIC)
Mājaslapa: www.kuldiga.lvwww.visitkuldiga.com, www.ivande.lv
E-pasts: tourinfo@kuldiga.lv
GPS koordinātes: 56.9913523, 21.7601672

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)