Banner 980x90

Ēdoles pils

Vankas upītes krastā, dziju nocietinājumu grāvju ielenkta, stāv Ēdoles viduslaiku pils – vienīgā no Kurzemes bīskapijas pilīm, kas vēl ir apdzīvota. Pils celta 1264.-1276. gadā. Nostāsti vēsta, ka baznīcu 17. gs. cēlis Ēdoles muižas īpašnieks Johans Dītrihs Bērs sava noslepkavotā tēva piemiņai. 

Sākotnēji tai bija divi paralēli dzīvojamie korpusi, kurus savienoja mūra sienas. Dienvidaustrumu sienas vidū atradās vārtu tornis. Pils pagalms tādējādi bija noslēgts un pats komplekss – drošs patvērums tās iemītniekiem. Pils laika gaitā pārbūvēta un paplašināta. Piemēram, 13.-14. gs. mijā pie ziemeļrietumu sienas piebūvēts jauns dzīvojamais korpuss, uz mākslīgas saliņas dzirnavu ezerā uzcelts mūra sargtornis, kas 18. gs. otrajā pusē pārveidots par koncertzāli. Sākumā pilij bija divi stāvi un ieroču galerija bēniņos. Dzīvojamās telpas atradās otrajā stāvā, un durvis uz tām bija no pagalma, uz ko pavērās arī plašāki logi. Ēdoles pilij līdzīga apjoma telpiskā uzbūve ir Traku pilij Lietuvā.

Adrese: Pils iela 1, Ēdole, Ēdoles pagasts, Kuldīgas novads, LV-3310
Tālrunis: +371 63321251
Mājaslapa: www.edolespils.lv
E-pasts: edolespils@gmail.com
GPS koordinātes: 57.0177002, 21.6946897

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)