Vietējās ziņas

 • Leģendām apvītā Dundagas pils

  Nora/flickr.com

  13. gadsimtā celtā Dundagas viduslaiku pils atrodas Dundagas novadā, Dundagas pagasta Dundagā un ir lielākā pils Ziemeļkurzemē, kas atrodas uz mākslīgi veidotas salas. Lai arī sākotnēji būve bijusi paredzēta saimnieciskām vajadzībām, vēlākos gadsimtos tā kalpojusi kā nocietinājuma ēka un muižnieku dzīvojamā māja. Pils pārcietusi karus, piedzīvojusi īpašnieku maiņas un vairākkārt tikusi pārbūvēta, divas reizes izdegusi, taču atkal atjaunota un paplašināta. Dundagas pils ir Valsts nozīmes kultūras piemineklis.

 • Livonijas ordeņa pils Ventspilī – viens no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Ventas upes kreisajā krastā pirms tās ietekas Baltijas jūrā atrodas Ventspils Livonijas ordeņa pils. Tā ir gan senākā būve Ventspilī, gan vienīgā šāda veida Kurzemē celtā pils, kas saglabājusies līdz mūsdienām, gan viens no vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā. Šī konventa tipa pils ar četriem dzīvojamiem korpusiem un torni pils dienvidaustrumu stūrī tikusi celta 13. gadsimta beigās.

 • Mākslīgā akmens masas izlietne – lieliski piemērota gan virtuvei, gan vannasistabai

  Izlietne ir tas elements, bez kura nevaram iedomāties nevienu virtuvi, vannasistabu un sanitāro mezglu, tāpēc jautājums par piemērotākās izlietnes izvēli ir aktuāls vienmēr – gan privātos mājokļos, gan birojos, gan sabiedriskās ēkās. Pie izlietnes ik dienu sanāk pavadīt daudz laika, tāpēc ir būtiski, ka izlietne patiešām atbilst tās lietotāju vajadzībām un vēlmēm, kā arī ir gan izturīga, gan funkcionāla. 

 • L.O.L. lelles – košas, modernas un mazo meiteņu iemīļotas

  Rotaļlietu mode un tendences mainās tikpat ātri kā citās jomās – katru sezonu "topā" kaut kas jauns. Tomēr ik pa laikam ir dažas tādas rotaļlietas, kas spēj noturēt bērnu uzmanību ilgāk un kļūst īpaši populāras, tāpēc ražotāji turpina tās pilnveidot un papildināt ar jaunumiem. Meitenēm vienas no šādām rotaļlietām ir L.O.L. lelles, kas savu aktualitāti nav zaudējušas jau četrus gadus.

 • Pārventas poliklīnika aicina darbā medicīnas māsu

  Pārventas poliklīnika AICINA DARBĀ MEDICĪNAS MĀSU 

 • 5 veselības pārbaudes, kuras nepieciešams veikt regulāri

  Laba veselība ir mūsu lielākais garants laimīgai, veiksmīgai un piepildītai dzīvei, tāpēc par veselību jādomā nevis tad, kad jau radušās problēmas, bet gan savlaicīgi, ievērojot veselīgu dzīvesveidu un arī regulāri veicot būtiskas pārbaudes, kas ļauj monitorēt veselības stāvokli un preventīvi novērst iespējamās veselības problēmas.

 • Kurzeme – tās tradicionālie ēdieni

  Liga Eglite /flickr.com

  Kurzeme mums visiem zināma ar tās garo jūras piekrasti, mūžīgajiem, skarbajiem vējiem, šalcošiem priežu mežiem, šarmantām pilsētām un dziļām tautiskajām tradīcijām. Jāpiemin arī paši kurzemnieki – cilvēki, kas ir atturīgi, tomēr ārkārtīgi lepojas ar savu valsti un Kurzemes sakoptajām, skaistajām pilsētām.

 • Kā pārdomāti labiekārtot nelielu pagalmu

  Gadījumos, kad mājas pagalms nav pārāk liels, tā labiekārtošana jāveic gudri un pārdomāti, lai noderīgi izmantotu visu pieejamo platību, padarītu vidi gan skaistu, gan funkcionālu. Esam apkopojuši vairākus ieteikumus un idejas, kas var noderēt nelieliem pagalmiem to labiekārtošanas procesā.

 • Mirdzošas Swarovski rotas sievietes skaistumam

  Viens no latviešu pašmāju zīmoliem Nela Gems ražo skaistas rotaslietas, kas veidotas no Swarovski kristāliem un pērlēm.

 • 5 iemesli, kāpēc pirkt kontaktlēcas internetā

  Šobrīd internetā var iegādāties tiešām gandrīz visu. Tajā skaitā arī medicīnas preces un zāles. Šajā preču kategorijā ietilpst arī kontaktlēcas, kuras interneta veikalos pieejamas plašā izvēlē. Lai gan daudzi joprojām ir skeptiski pret medicīnas preču iegādi internetā, no tā nevajadzētu baidīties, ja izvēlas uzticamu pārdevēju, kurš ir parūpējies par kvalitatīvām, sertificētām precēm, kas atbilst visiem Eiropas Savienībā spēkā esošajiem regulējumiem.