Kuldīgas muzejā varēs skatīt peoniju izstādi

Rīga, 29.maijs, LETA. No 7.jūnija līdz 9.jūnijam Kuldīgas novada muzeja ekspozīciju "Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20.gadsimta sākumā" rotās peoniju ziedu izstāde, kas veidota sadarbībā ar peoniju dārzu "Ziedoņi", aģentūru LETA informēja Kuldīgas novada muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Āboliņa.

Vasaras sākumā, pašā ziedonī, muzejs saviem apmeklētājiem dāvās īpašu izstādi, kurā varēs aplūkot peoniju daiļumu senlaicīgā gaisotnē. Ziedi tiks izvietoti turīga kuldīdznieka dzīvoklī, kura interjeru un 20.gadsimta mēbelējumu izstādes laikā rotās ap 40 dažādu peoniju šķirņu.

Latvijā peonijas ir sena un iecienīta puķu kultūra. To selekcija aizsākās līdz ar neatkarības atgūšanu, bet jau kopš 19.gadsimta katrs puķu dārza īpašnieks lepojas ar tumšsarkanām, baltām un rozā peonijām, kas priecē ikvienu ar savu apburošo smaržu un krāšņajiem ziediem.

Peoniju dārzs "Ziedoņi" piedāvā vienu no Latvijas lielākajām peoniju kolekcijām - vairāk nekā 400 lakstaino un krūmpeoniju šķirņu -, kā arī īrisus un dienziedes. "Ziedoņos" iespējams aplūkot ziedošo peoniju dārzu, uzzināt visu par peoniju stādīšanu un kopšanu un iegādāties stādus.

Peoniju stādi uz "Ziedoņiem" ceļo no tādām tuvām un tālām valstīm kā Amerika, Francija, Lielbritānija, Austrija, Nīderlande un Latvija. Bagātīgās kolekcijas un izkopto dārzu novērtē arī citi ziedu skaistuma cienītāji - ik gadu jūnijā tiek rīkoti Peoniju dārza svētki.

Ieeja muzejā un izstādē bez maksas.