Kuldīgā palielina pašvaldības līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem un sertificētajām auklēm
Līdzšinējais finansējuma apjoms par bērniem, kuriem nevarēja nodrošināt vietu pašvaldības pirmskolas iestādēs un kuri tāpēc apmeklēja privāto bērnudārzu vai kurus pieskatīja sertificētas aukles, bija 126,27 eiro. No šī gada marta tie būs 150 eiro mēnesī.
Šogad mainījusies Ministru kabineta noteikumos noteiktā aprēķina metodika, tāpēc dome palielinājusi līdzfinansējumu par bērniem, kuriem no pusotra gada vecuma netiek nodrošināta vieta pašvaldības pirmskolas izglītības iestādē un kurus pieskata sertificēta auklīte, skaidroja pašvaldībā. Nosakot līdzfinansējuma apjomu, tika ņemtas vērā iepriekšējā gada izmaksas pašvaldības pirmskolas izglītības iestādēs.
Līdz 2016.gada 1.jūnijam valsts finansēja sertificētu aukļu pakalpojumu tiem bērniem, kuri sasnieguši pusotra gada vecumu, bet kuriem nebija vietu pašvaldības bērnudārzā. Kad valsts pārtrauca šī atbalsta sniegšanu, to uzņēmās pašvaldība. Kuldīgas novada dome nolēma ne tikai finansēt sertificētu aukļu pakalpojumus, bet arī privātā bērnudārza apmeklējumu, ja bērna vecāki izvēlējās bērnu sūtīt Kuldīgā strādājošajā pirmsskolas izglītības iestādē "Mazo bērnu skola". "Mazo bērnu skolu" pašlaik apmeklē 27 jaunie kuldīdznieki vecumā no pusotra līdz sešiem gadiem. Savukārt pērn no jūnija līdz decembrim aukļu pieskatīto bērnu skaits katrā mēnesī bija atšķirīgs - no 39 līdz pat 61 bērnam.
Atbalstu atbilstoši pašvaldības izstrādātajiem saistošajiem noteikumiem var saņemt, ja bērna un vismaz viena no vecākiem deklarētā dzīvesvieta ir Kuldīgas novada administratīvajā teritorijā un ja tiek izmantoti Izglītības kvalitātes valsts dienesta reģistrā reģistrēto aukļu pakalpojumi.
Savukārt "Mazo bērnu skola" atbilstoši jaunajai metodikai no šī gada 1.janvāra saņem Kuldīgas pašvaldības finansējumu 150 eiro apmērā par katru bērnu vecumā no pusotra līdz četriem gadiem un 91 eiro par piecus un sešus gadus veco bērnu skološanu.
Kuldīgas pilsētā darbojas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes "Ābelīte" un "Cīrulītis", kā arī pirmsskolas izglītības iestāde - attīstības centrs "Bitīte". Pirmsskolas izglītības grupas darbojas arī Kuldīgas novada pagastos. Vietu bērnudārzos trūkst tikai Kuldīgā. Domes apstiprinājusi izmaiņas pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" nolikumā, paredzot, ka papildus speciālajām pirmsskolas izglītības programmām no 2017./2018.mācību gada tajā tiks īstenota arī pirmsskolas izglītības programma. Līdz ar to jaunajā mācību gadā "Bitītē" varēs uzņemt 96 bērnus, kuri līdz šim gaidīja rindā uz vietu pašvaldības bērnudārzā. Līdz ar to pašvaldība varēs nodrošināt vietas bērnudārzā visiem 2014.gadā dzimušajiem bērniem un, iespējams, arī daļai 2015.gadā dzimušo mazuļu, skaidroja pašvaldībā.
Pērn no 1.jūnija līdz 31.decembrim pašvaldība līdzfinansējumam privātajam bērnudārzam un sertificēto auklīšu apmaksai no budžeta līdzekļiem atvēlēja vairāk nekā 40 000 eiro. Savukārt pašvaldības 2017.gada budžetā finansējums šim mērķim sasniegs gandrīz 91 000 eiro.
Uz sarakstu