Kuldīgā izskata vides piesārņojuma gadījumu
Piektdien, 5.februārī, Kuldīgas novada Civilās aizsardzības komisijas sēdē izskatīja jautājumu par vides piesārņojuma gadījumu Kuldīgā, kur privātpersonai piederošā dīķī ieplūst piesārņots ūdens, kā rezultātā slāpst zivis.
Kā pilsētas informācijas portālu Kuldiga24.lv informēja Kuldīgas novada pašvaldības pārstāvji, komisijas sēdes vadītājs Aleksandrs Lange vēlējās dzirdēt Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās vides pārvaldes skaidrojumu par to, kā situācija tiek risināta un kādas darbības plānots veikt gaidāmajās brīvdienās.
Zivju dīķu īpašnieks komisijas sēdē sūdzējās par Kuldīgā strādājošā vides inspektora rīcību, savlaicīgi nekonstatējot piesārņojuma avotu un nepaņemot piesārņotā ūdens paraugus analīzēm. Īpašnieks pats noņēmis ūdens paraugus, kuros laboratoriski konstatēta fenola klātbūtne.
Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās vides pārvaldes kontroles daļas vadītājs Roberts Bērziņš atzina, ka pārvaldes speciālists Kuldīgā tiešām nav rīkojies pareizi. Bērziņš, ierodoties pārbaudīt situāciju uz vietas, konstatējis, ka grāvī tek tumšas krāsas ūdens, tas iztek no lietus ūdens savākšanas caurules, kas atrodas SIA "Stiga RM" ražotnes tiešā tuvumā. Uzņēmuma teritorijā Bērziņš konstatējis, ka vannām, kurās mērcē un karsē baļķus, pāri plūst ūdens un teritorijā zem tām izveidojies ap 20 cm dziļš ūdens slānis. Domājams, ka šie ūdeņi ir piesārņojuma avots. Lai ūdeņus no nosēdakām atsūknētu, uzņēmums izsaucis palīgā SIA "Kuldīgas ūdens" specializēto tehniku.
SIA "Kuldīgas ūdens" valdes priekšsēdētājs Andris Kļaviņš sacīja, ka pirms vairākiem gadiem, kad sākusies finiera ražotnes izveide, sacīts, ka ražošanas process noritēs bez atkritumiem. "Netīrie ūdeņi nevar nonākt lietus ūdens kanalizācijā nepamatoti un paši no sevis," sacīja Kļaviņš. Tam piekrita arī Liepājas reģionālās vides pārvaldes pārstāvis. Viņš arī sacīja, ka no kontrolakas beidzot atsūknēts netīrais ūdens un aka aiztaisīta ciet. Bērziņš teicās gan piektdien pēc komisijas sēdes, gan sestdien doties apsekot situāciju uz vietas. Pēc viņa aplēsēm vēl vairākās akās varētu būt uzkrājies netīrais ūdens.
Kuldīgas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs piedāvāja Liepājas reģionālās vides pārvaldes pārstāvim pašvaldības policijas palīdzību situācijas apsekošanai, vienojoties, cik bieži to brīvdienās nepieciešams darīt. Domes priekšsēdētājas vietnieks Aleksandrs Lange norādīja – SIA "Kuldīgas ūdens" speciālisti ir gatavi turpināt darbu, atsūknējot netīro ūdeni arī brīvdienās, ja tiks saņemts uzdevums no vides pārvaldes.
Vides pārvaldes pārstāvis sacīja, ka iestādes speciālisti risinās jautājumu par to, kā juridiski panākt, lai uzņēmums, kura darbības rezultātā radies piesārņojums, iztīrītu arī piesārņotos grāvjus.
Civilās aizsardzības komisija sanāks uz nākamo sēdi 8.februārī, lai vēlreiz pārrunātu situāciju un tās attīstību brīvdienās.
Uz sarakstu