Banner 980x90

Kardiologs Ērglis: Veselības aprūpes finansēšanā ir svarīga solidaritāte

Andrejs Ērglis/ Foto: Ieva Lūka/ LETA
Andrejs Ērglis/ Foto: Ieva Lūka/ LETA
Veselības aprūpes finansēšanā ir svarīga solidaritāte, otrdien, 27.septembrī, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis.

Viņš sacīja, ka, piemēram, policija mūsu valstī nav tikai tiem, kuri maksā nodokļus, un tāpat vajadzētu būt arī ar veselības aprūpi.

Vaicāts, kur ņemt finansējums veselības aprūpei, Ērglis atzina, ka, viņaprāt, vispirms ir "jāatrod īstais nodoklis", jāpadomā par šī nodokļa izmaiņām un pēc tam, visticamāk, caur šo nodokli arī jāfinansē veselības aprūpe. Svarīgākais esot saprast, ka "tas nav vienreizējs pasākums".

Kardiologu biedrības prezidents gan atzina, ka viņam par to runāt noteikti ir vieglāk nekā politiķiem izdarīt. Tomēr Ērglis pauda pārliecību, ka reformas veselības aprūpē būs, jo šobrīd tās pieprasa sabiedrība. Pēc viņa teiktā, šīs izmaiņas, visticamāk, būs no 2018.gada.

Kā ziņots, nozares eksperti un politiķi patlaban mēģina atrast veidu, kā reformēt veselības aprūpes finansēšanas modeli. Šodien valdībā izskatāmajā Veselības ministrijas sagatavotajā konceptuālajā ziņojumā aplūkoti trīs iespējamie modeļi. Kopumā gan diskusija par finansēšanas avotiem un reformu plānu veselības aprūpē varētu turpināties līdz nākamā gada aprīlim.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)