Kaimiņi piekrīt Rēzeknes novada aicinājumam veidot darba grupu pašvaldību reformas izvērtēšanai
Sekojot Rēzeknes novada piemērām, arī Viļānos deputāti lēmuši pieņemt zināšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) informatīvo ziņojumu "Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli", aicinot kaimiņus izveidot darba grupu ziņojuma izvērtēšanai.
Savukārt Rēzeknes dome, ņemot vērā abu kaimiņu vietvaru lemto, lēma piedalīties pašvaldību kopīgi izveidotajā darba grupā. Pilsētu darba grupā pārstāves mērs Aleksandrs Bartaševičs (S), viņa vietnieki, vairāki deputāti, kā arī izpilddirektors Raimonds Olehno. Nepieciešamības gadījumā dalībai darba grupā tiks nozīmēti domes struktūrvienību un administrācijas nodaļu vai pārvalžu vadītāji.
Jau vēstīts, ka Rēzeknes novada pašvaldība aicina savus kaimiņus - Rēzekni un Viļānu novadu - veidot darba grupu plānotās administratīvi teritoriālās reformas izvērtēšanai. Lēmums par VARAM informatīvā ziņojuma "Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli" izvērtēšanai nepieciešamo darba grupu pieņemts domes sēdē.
Novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs (V) sēdē skaidrojis, ka viens no galvenajiem darba grupas uzdevumiem būs izvērtēt, vai reforma tiešām sasniegs mērķus, kas izvirzīti ziņojumā. Viņam ir bažas par pārstāvniecību iespējamajā jaunajā domē, kas nozīmēs konfliktu pilsētas un lauku interešu aizstāvībā.
Plānots, ka darba grupa apvienos visu trīs pašvaldību attiecīgo jomu speciālistus.
Ziņots arī, ka VARAM izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35.
Platības ziņā lielākās ir Liepājas un Madonas pašvaldības. Ministrijas piedāvātajā kartē tās attiecīgi aptver 3656,93 un 3347,35 kvadrātkilometru plašu teritoriju.
Pēc iedzīvotāju skaita lielākās pašvaldības atbilstoši šai kartei būtu Daugavpils, Rīga un Liepāja. Visās šajās vietvarās dzīvotu vairāk nekā 100 000 cilvēku.
Rēzeknes novadu plānots apvienot ar Rēzekni un Viļānu novadu.
Uz sarakstu