Kā vislabāk tīrīt logus?

Pat tad, kad spīd saule, var nesaņemt maksimālo dabiskās gaismas daudzumu jūsu mājās, ja logi ir pārklāti ar netīrumu, putekļu vai ūdens plankumu kārtu. Par laimi, logu tīrīšanas process ir pietiekami vienkāršs, ir pieejami daudzi komerciāli logu tīrītāji, kas var nodrošināt logu tīrību. Tīri logi ļauj ieplūst mājā vairāk gaismas un radīt plašuma sajūtu. Taču var būt sarežģīti atrast pareizo logu tīrīšanas veidu, vienlaikus izvairoties no tīrīšanas pēdām un skrāpējumiem.

6 soļi tīriem logiem

  • Pirmais solis ārējo logu tīrīšanas procesā ir stikla berzēšana, strādājot visos leņķos, lai notīrītu arī loga malas. Noteikti pārklājiet katru stikla kvadrātcentimetru. Šī tehnika ļaus uzreiz sasniegt labu rezultātu. Rakelis ir jāvirza horizontāli pa stiklu, protams, var būt kustības arī vertikāli. Ja tīra logus vertikāli, tad jāpagriež rakelis tādā leņķī, lai lieko ūdeni virzītu uz nenotīrītu vietu.
  • Otrajā solī rakelis ir jānovieto tādā veidā, lai tikai tā stūris saskartos ar stiklu. Pēc tam, sākot no stikla augšējā stūra, notīriet šauru stikla sloksni no augšas uz leju vienā pusē. Šī tīrā sloksne atvieglos turpmāko tīrīšanu.
  • Trešais solis. Piespiediet rakeļa lāpstiņu pret stiklu augšējā stūrī un vienmērīgi velciet to pāri logam. Jākoncentrējas uz to, lai rakeļa augšdaļa būtu saskarē ar loga augšējo malu.
  • Ceturtais solis. Noslaukiet asmeni ar tīru dvieli vai noslaukiet to ar skruberi, lai noņemtu netīrumus un lieko ūdeni.
  • Piektais solis paredz atkārtotas darbības no iepriekšējiem soļiem. Taču šeit, atkārtojot darbības, rakelim jāpārklāj jau tīrītā vieta tikai nedaudz – apmēram 5 cm. Pavelciet rakeli pāri logam tādā leņķī, lai lieko ūdeni novirzītu uz leju. Noslaukiet un atkārtojiet darbības.
  • Sestais solis. Nākamais logu tīrīšanas solis ir izmantot lupatiņu, lai noslaucītu lieko ūdeni gar loga apakšējo malu. Pēc tam paņemiet mikrošķiedru lupatiņu un noslaukiet visu logu. Ja gadījumā redzat, ka lupatiņa kļūst slapja, ņemiet citu. 

Šie ir 6 soļi ļaus jums iegūt tīrus logos. Protams, ikvienam var būt savi logu tīrīšanas veidi, bet šie soļi noteikti liks jūsu logiem spīdēt. Galvenais – nedrīkst aizmirst par to tīrīšanu. Ja tas netiek darīts, tad var rasties dažādas problēmas. Piemēram, logu tīrīšana novērš logu bojāšanos, kā arī logu rāmji izskatās pievilcīgāk. Bieži vien cilvēki nepamana to sākumā, bet ar laiku var redzēt, ka uz loga uzkrājas arvien vairāk netīrumu, putekļu un baktēriju. Tas var pasliktināt cilvēku veselību un, vēdinot telpas, putekļi no loga lidos uz istabu, nevis ārā. Protams, pats galvenais – tīri logi, labāks skats. 

Galvenais, veicot dažādus mājas darbus, apskatieties, vai pēc to veikšanas logi nav palikuši netīri. Šeit runa ir par tādiem darbiem kā piemēram, zāles pļaušana. Ja logi ir ļoti tuvu vietai, kur ir jāpļauj zāle un tiek izmantoti zāles pļāvēji, kuriem nav aizmugurē kastes, kas savāc zāli, logi paliek netīri, jo zāle lido tieši uz logiem. Tāpēc pēc zāles pļaušanas vienmēr ir jāapskatās, vai logi ir aizvien tīri.  

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu