Ijabs: Dombrovskim ir pārliecinoša priekšrocība sacensībā par komisāra amatu

Rīga, 27.maijs, LETA. Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās ievēlētajam EP deputātam Eiropas Komisijas (EK) viceprezidentam Valdim Dombrovskim (JV) no "Jaunās Vienotības" (JV) ir pārliecinoša priekšrocība sacensībā par Eiropas Savienības (ES) komisāra amatu, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja apvienības "Attīstībai/Par!" EP ievēlētais deputāts Ivars Ijabs.

Ijabs neslēpa, ka partijā ir pārrunāts jautājums par komisāra amatu, lai gan viņš atzīst, ka vēlēšanās startējis, lai kļūtu par EP deputātu.

"Ir jābūt diskusijai valdībā un izvēlē par komisāra amatu ir jābūt koleģiālam lēmumam. Protams, JV pārliecinošā uzvara vēlēšanās dod priekšrocību Dombrovskim cīņā par komisāra amatu," sacīja Ijabs un piebilda, ka arī neatteiktos, ja viņam tiktu piedāvāts minētais amats.

Jau ziņots, ka valdību veidojošās partijas šodien pārrunās jautājumu par Latvijas Eiropas Savienības (ES) komisāra izraudzīšanos.

"Jaunās Vienotības" labie rezultāti Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nāk par labu Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta Valda Dombrovska (JV) iespējām turpināt ieņemt komisāra amatu, uzskata aģentūras LETA aptaujātie "Jaunās Vienotības" politiķi Arvils Ašeradens un Ainars Latkovskis.

Arī nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK EP vēlēšanu saraksta līderis Roberts Zīle norādījis, ka, ņemot vērā EP vēlēšanu rezultātus, komisāra amats pienāktos Dombrovskim. Zīle skaidroja, ka jau pirms vēlēšanām uzturēja pieeju, ka komisāra amats ir jāieņem kandidātam ar pieredzi un kurš būs parādījis labākos rezultātus EP izraudzīšanās procesā.

Kā ziņots, vislielāko atbalstu - ap 26% - EP vēlēšanās saņēmusi JV. Par "Saskaņu" nobalsojuši aptuveni 17,5% vēlētāju, bet par VL-TB/LNNK - ap 16,4% vēlētāju. Apvienību "Attīstībai/Par!" atbalstījuši ap 12,4% vēlētāju, bet partiju "Latvijas Krievu savienība" - ap 6,3% balsstiesīgo.

Līdz ar to EP ir ievēlēts Valdis Dombrovskis (JV), Sandra Kalniete (JV), Nils Ušakovs (S), Andris Ameriks (GKR/S), Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Ivars Ijabs (AP) un Tatjana Ždanoka (LKS).