Banner 980x90

Ceriņu atjauno apgriežot. Kad labāk – rudenī vai pēc ziedēšanas?

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

"Kad labāk apzāģēt ceriņus – rudenī vai pēc ziedēšanas? Krūmi ir veci, noauguši ar dzelteno ķērpi." Agris

Sarmīte Strautiņa iesaka novecojušus ceriņus atjaunot agri pavasarī, jo tad krūmi labi ataug. Patsakņu ceriņiem līdz zemei izgriež nīkulīgos zarus ar vājiem pieaugumiem, bet no ataugušajām atvasēm 2–3 tur­pmākajos gados izveido aizvietošanas dzinumus. Vecos skeletzarus labāk nomainīt pamazām, pa vienam diviem gadā, saglabājot krūma formu.

Potētiem ceriņiem vainags veidojas no potes, tāpēc tos nevar aizvietot ar atvasēm, kas veidojas no potcelma. Aizvietošanas dzinumus var iegūt tikai no snaudošajiem pumpuriem, kas atrodas virs potējuma vietas.

Ja saimnieks nevēlas, lai krūmi spēcīgi augtu un veidotu jaunus pieaugumus, nekoptus parastā ceriņa stādījumus, kas izstiepušies 4–5 m gari, pamatīgi var apgriezt vasaras beigās, rudenī. Stumbrus apzāģē 1–1,5 m augstumā. Tad attīstās snaudošie pumpuri un veidojas ūdenszari, kas nākamajā gadā gan jāretina. Iespējams, nāksies gaidīt 2–3 gadus, līdz atjaunotie ceriņi atsāks ziedēt.

Raksts tapis sadarbībā ar "Praktiski.lv".

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)