Banner 980x90

Čakša: Katru dienu Latvijā no ārstējamām slimībām mirst 17 cilvēki

Pilseta24.lv
Pilseta24.lv
Katru dienu Latvijā no ārstējamām slimībām mirst 17 cilvēki, intervijā Latvijas Radio norādīja veselības ministre Anda Čakša.

Ministre uzsvēra, ka biežākās no tām ir onkoloģiskās saslimšanas un sirds un asinsvadu slimības. Tām nākamgad tikšot pievērsta īpaša uzmanība. Daļa darbu gan jau esot iesākta šogad un rezultātus drīz varēšot manīt.

Čakša arī atklāja, ka pērn Latvijā katru mēnesi dzemdībās mirusi viena māte. Ministre uzsvēra, ka tas nav pieļaujams un tiek nopietni strādāts pie kvalitātes kritērijiem šajā veselības aprūpes sadaļā.

Kā ziņots, šodien norisināsies konference "Veselības aprūpes sistēma Latvijā - strukturālās reformas un finansēšanas modeļi". Tajā plānots diskutēt par iespējamiem veselības aprūpes finansēšanas modeļiem, to ieguvumiem un vājajām pusēm, kā arī iezīmēt to veselības aprūpes politikas virzienu, kas būtu pareizākais, raugoties no sabiedrības viedokļa.

Tikmēr mediķi gatavojas protestiem. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome vakar nolēma atbalstīt protesta akciju rīkošanu pie Saeimas 29.septembrī.

Mediķi ir gatavi protestēt, jo pagaidām nav panākts finansējuma pieaugums veselības aprūpei līdz 3,25% no iekšzemes kopprodukta (IKP) nākamajam gadam. Kā norādīja mediķu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris, šobrīd nozarei 2017.gada budžeta projektā kopā ar visiem celtniecības darbiem tiek plānoti 834,5 miljoni eiro, kas nozīmē, ka līdz 3,25% no IKP pietrūkst vēl 23,5 miljonu eiro. Tāpat nav paredzēts, ka 2020.gadā veselībai jāatvēl 4% no IKP, kā arī nākamgad nav paredzēts pieaugums mediķu algām.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)