Bojājums auto vējstiklā – kā rīkoties?

Diez vai kāds vēlas, lai automašīnas stikls tiktu bojāts, taču dažkārt nelabvēlīgi laika apstākļi, nelīdzens ceļš vai citi faktori izraisa plaisas veidošanos stiklā. Kā rīkoties, ja vējstikls ir bojāts? Par to vairāk turpinājumā. 

Novērtējiet bojājuma vietu 
Ja bojājums radies vējstiklā, tas steidzami jānovērš un jāveic stikla remonts, lai neapgrūtinātu redzamību uz ceļa. Der atcerēties  arī tad, ja bojājums ir neliels, svarīgi to novērst pēc iespējas ātrāk, lai tas nekļūtu lielāks. Ja plaisa ir liela, nepieciešama vējstikla maiņa, kas attiecīgi būs dārgāks un laikietilpīgāks process. 

Pirms došanās ceļā ar bojātu vējstiklu pārliecinieties, ka bojājums neietekmē redzamību un netiek apdraudēta jūsu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošība. 

Kamēr gaidāt vējstikla remontu: 

  • pārklājiet bojāto vietu ar papīra loksnīti un piestipriniet ar līmlenti;
  • izvairieties no apkures slēgšanas automašīnā, kā arī nenovirziet gaisa plūsmu uz vējstiklu.

Svarīgi braukt vienmērīgi, lai automašīnai nebūtu liela vibrācija.

Uzticiet auto stiklu remontu profesionāļiem 
Neatkarīgi no bojājuma veida un apmēra, ir būtiski remontu uzticēt zinošiem speciālistiem. Apskatot bojājumu, speciālists noteiks vispiemērotāko risinājumu. Ja vējstiklu iespējams salabot, to veic vairākos secīgos soļos: 

  • vispirms bojātā vieta tiek sagatavota remontam;
  • bojātā vieta tiek piepildīta ar polimēru;
  • polimērs tiek cietināts;
  • stikla pulēšana.

Gadījumos, kad plaisa ir liela, vienīgais risinājums ir vējstikla maiņa. 

Kā novērst plaisu rašanos? 
Jūs nevarat pilnībā novērst plaisu rašanos, bet jūs varat šo risku samazināt. 

  • Regulāri pārbaudiet logus. Ņemiet vērā, ka mikroplaisas var palikt nepamanītas, tādēļ veltiet laiku, lai izpētītu paša stikla, it īpaši vējstikla, stāvokli. Ja pamanāt kādus defektus, lūdziet speciālistu to pārbaudīt.
  • Ņemiet vērā laika apstākļus. Vētras laikā krītoši zari, kā arī krusa var radīt plaisas automašīnas vējstiklā. Ja gaidāmi nelabvēlīgi laikapstākļi, visdrošāk neatstāt spēkratu zem klajas debess. 

Ja ir aktuāls auto stiklu remonts, jums palīdzēs Carglass! Profesionāli risinājumi, ātrs un kvalitatīvs remonts šo servisu novērtēs ikviens autovadītājs! Uzņēmums savā darbā izmanto tikai sākotnējā ražotāja kvalitātes standartiem atbilstošus stiklus. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk  carglass.lv

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu