Banner 980x90

Apstiprina vidi degradējošu, sagruvušu un cilvēku drošību apdraudošu būvju sarakstu

Kuldiga24.lv
Kuldiga24.lv
 
Ceturtdien, 28.janvārī, notika Kuldīgas novada Domes sēde, kurā Dome nolēma apstiprināt sarakstu ''Kuldīgas pilsētā un Kuldīgas novada pagastos esošas, vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves, kuru īpašniekiem piemērojams nekustamā īpašuma nodoklis saskaņā ar likuma ''Par nekustamā īpašuma nodokli'' 3.panta pirmās daļas 1.punktu''.

Kā pilsētas informācijas portālu Kuldiga24.lv informēja Kuldīgas novada pašvaldības Kuldīgas novada Domes priekšsēdētājas vietnieka palīdze Evita Pētersone, Kuldīgas novada pašvaldības Būvinspekcijas nodaļa, 2015.gadā apsekojot vidi degradējošās, sagruvušās vai cilvēku drošību apdraudošās būves, ir sastādījusi sarakstu, kurā ir uzskaitītas tās būves, kurām 2016.gadā piemēros paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa likmi. Sarakstā iekļauti 25 īpašumi. Salīdzinot ar 2014.gadu, bīstamo būvju skaits ir samazinājies, kas liecina par to, ka īpašnieki pēc būvinspektoru sastādītajiem atzinumiem ir ņēmuši vērā norādījumus un uzsākuši sava īpašuma sakārtošanu. Šo sarakstu pirms apstiprināšanas Domē ir saskaņojusi Kuldīgas novada domes Būvniecības komisija.

Šobrīd tā sauktajā Kuldīgas novada "graustu sarakstā" ir ap 300 objekti. Kuldīgas pilsētā graustu statuss piešķirts 68 būvēm, no kurām 70 procenti atrodas Kuldīgas pilsētas pilsētbūvniecības piemineklī un tā aizsargjoslā. 2015.gadā demontēti un sakārtoti 8 objekti, 5 objektos uzsākti sakārtošanas darbi, 2 būvēm veikti minimālie konservācijas darbi. Ja īpašnieks nereaģē uz vairākkārtējiem uzaicinājumiem sakārtot savu īpašumu, pašvaldība veic minimālus ēkas konservācijas darbus vai glābšanas darbus par saviem līdzekļiem, izdevumus piedzenot no īpašnieka.

Vairāki grausti ir ar kultūrvēsturisku nozīmi, un, lai ēkas tiktu saglabātas, Kuldīgas novada pašvaldība aicina graustu īpašniekus piedalīties projektu konkursā "Valsts nozīmes kultūras pieminekļa "Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs" teritorijā esošo ēku, kā arī Kuldīgas novadā esošu Latvijas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā ietverto ēku restaurācija un konservācija". Pieteikuma iesniedzējiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50% no kopējās izmaksu tāmes, bet ne vairāk 10 000 eiro nesošo konstrukciju renovācijai un ne vairāk kā 5000 eiro citos gadījumos. Līdzfinansējums tiek piešķirts konkursa kārtībā. Pieteikuma iesniedzējiem, sagatavojot kopējo tāmi, jāparedz pašu finansējums no saviem vai sadarbības partneru finanšu līdzekļiem ne mazāk kā 50% no kopējā kultūras pieminekļa saglabāšanas darbiem nepieciešamās summas. Izmantojot šo iespēju, vairākas ēkas ir renovētas un atjaunotas, tādējādi uzlabojot pilsētvidi un apkārtējo infrastruktūru. Sīkāku informāciju par konkursa noteikumiem iespējams atrast Kuldīgas novada mājas lapā www.kuldiga.lv.

Kuldīgas novada pašvaldība ik gadu iegulda līdzekļus, lai iedzīvotājiem un viesiem būtu ērti un patīkami šeit uzturēties. Tādēļ graustu īpašniekiem vēlamies norādīt, ka sakārtotas un atjaunotas ēkas bieži vien kļūst par konkrētās vietas attīstības punktu – tiek ierīkoti veikaliņi, kafejnīcas, atvērtas viesnīcas un apartamenti, līdz ar to tiek radītas jaunas darbavietas. Savukārt sakārtota vide piesaista tūristus, un tas sekmē ekonomisko situāciju. Kopā sadarbojoties un rūpējoties par Kuldīgas tēlu, ieguvēji būs visi.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)