18. novembrī bez maksas varēs noskatīties Valsts svētku koncertu: LATVIJAI 103

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” ielūdz uz vērienīgu un svinīgu mūsu valsts 103. jubilejas koncertu kopā ar Latvijas spožākajiem akadēmiskās mūzikas izpildītājmāksliniekiem un solistiem diriģenta Māra Sirmā virsvadībā.

Svētku priekšvakarā klausītāji gaidīti uz koncertu klātienē, baudot to Lielās zāles izcilajā akustikā, bet 18. novembra vakarā svinīgo programmu varēs atkārtoti piedzīvot Latvijas Reģionālās televīzijas kanālā ReTV, kā arī koncertzāles Facebook un Youtube kontos no jebkuras vietas pasaulē.
 
Šogad jau par tradīciju kļuvušā Valsts svētku koncerta programmas mākslinieciskā vadība nodota latviešu koru kultūras virzītāja, diriģenta un vizionāra Māra Sirmā rokās, kurš ar sev raksturīgo monumentālo vērienu radījis daudzpusīgu koncerta programmu divās daļās. Uz Liepājas koncertzāles skatuves vienosies ērģelniece Iveta Apkalna, sitaminstrumentālists Rihards Fedotovs, obojists Pēteris Endzelis, komponists un pianists Raimonds Tiguls, bet pilnskanību piešķirs viena no staltākajām Latvijas kultūras bākām, Baltijas lielākais profesionālais koris “Latvija” vienotā skanējumā ar koncertzāles mājiniekiem — Liepājas Simfonisko orķestri.
 
“Svētku koncerta programmu esmu veidojis uz trīs tā saucamajiem vaļiem jeb šajā gadījumā komponistiem. Pirmais — Raimonda Tigula monumentālais skaņdarbs “Jūras grāmata”, kas atbilstoši mūsu Valsts svētku reizei savā būtībā ietver gan vēlējumu, gan atskatu uz pagātni, gan vēstījumu uz nākotni. Otrais — simboliskākie un skaistākie piemēri no Imanta Kalniņa simfoniskās un kormūzikas viņa nenosvinētās 80. jubilejas gadā. Trešais — ļoti interesanta, bet Latvijā maz zināma muzikālā personība, kas arodu slīpējis pasaules augstskolās — Rihards Fedotovs un viņa radītie mūsdienu mūzikas piemēri,” ar skaņdarbu izvēli iepazīstina programmas mākslinieciskā koncepta autors, diriģents Māris Sirmais.
 
Koncerta programmā uz “Lielā dzintara” skatuves mirdzēs Eiropā pieprasītā pašmāju ērģelniece Iveta Apkalna, kas vakaru iezvanīs ar šī gada jubilāra Aivara Kalēja radīto ērģeļu repertuāra pīlāru — Tokāta par korāli ''Gods Dievam augstībā”.
 
Reiz ieskandinājusi Ventspils koncertnama svinīgo atklāšanu, pa Kurzemes piekrasti uz Liepāju atceļojusī Raimonda Tigula oratorija “Jūras grāmata” jau no pirmajiem Ivetas Apkalnes atskaņotajiem akordiem klausītājiem piedāvās īstu muzikālo katarsi, kas augs astoņu daļu garumā.
 
Vakara otro daļu atklās komponista un perkusionista Riharda Fedotova inovatīvie jaundarbi, ko papildinās Jura Matuzeļa radītās videoprojekcijas. Kulminācijā — Imanta Kalniņa kanoniskās 4. simfonijas 1. daļa, 6. simfonijas 3. daļa, Pētera Endzeļa izpildītais obojas koncerts un kormūzikas repertuāra pērles — “Dziesma dzimtenei” un “Lūgšana”.
 
Pateicoties Liepājas koncertzāles digitālajām iespējām, koncerts būs pieejams apmeklētājiem kā klātienē, tā jebkurā vietā Latvijā un plašajā pasaulē.
 
Video aicinājums:

Bezmaksas translācija ceturtdien, 18. novembrī plkst. 17.00 būs skatāma Latvijas Reģionālās televīzijas kanālā "ReTV", koncertzāles mājas lapā www.lielaisdzintars.lv, kā arī “Lielā dzintara” Youtube un Facebook kanālos.
 
Plašāka informācija un koncerta programma: https://lielaisdzintars.lv/kalendars/valsts-svetku-koncerts-latvijai-103

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu