Vietējās ziņas

 • Garākā alu sistēma Latvijā – Riežupes smilšu alas

  Lauri Oherd/flickr.com

  Aptuveni piecu kilometru attālumā no Kuldīgas, Riežupes dabas parkā Rumbas pagastā atrodas Riežupes smilšu alas, kas ir mākslīgu pazemes alu labirints, turklāt šobrīd garākā alu sistēma Latvijā. Baltajā smilšakmenī izcirstās alas, saskaņā ar 1999. gada mērījumu, kopgarumā sasniedz 351 metru, bet pēc citiem avotiem – 460 metrus. 20. gadsimta pirmajā pusē alu kopgarums bijis ap diviem kilometriem, bet vēl agrāk, iespējams, līdz pat 4,6 kilometriem.

 • Skaistā un autentiskā ampīra stila Jaunauces pils

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Jaunauces pils jeb kungu māja būvēta 19. gadsimta sākumā ampīra stilā, pateicoties grāfam Karlam Johanam Frīdriham fon Mēdemam. Ēka līdz mūsdienām saglabājusies vien ar nelieliem pārveidojumiem, turklāt tajā joprojām redzama sākotnējā interjera apdare ar vienīgo autentisko klasicisma stila kupola gleznojumu ovālajā zālē. Jaunauces muižas apbūve ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

 • Kuldīgā notiks ērģeļmūzikas festivāla koncerts

  Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

  Piektdien, 16.septembrī, plkst.14.00 Kuldīgas Svētās Annas baznīcā būs klausāms koncerts "Maestro, tautasdziesma un ērģeles", kurā uzstāsies ērģelniece Ilona Birģele, vokāliste Biruta Ozoliņa un koklētāja Anda Eglīte. Tas būs pirmais no diviem plānotajiem 15.Starptautiskā Liepājas ērģeļmūzikas festivāla koncertiem Kuldīgā, aģentūra LETA uzzināja Kuldīgas novada pašvaldībā.

 • Liepājā un Kuldīgā notiks ērģeļmūzikas festivāls

  No otrdienas, 6.septembra līdz pat mēneša beigām Liepājā un Kuldīgā norisināsies starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls, kurš notiek jau 15. gadu. To atklāja šodien Liepājā ar vēstures liecību izstādi. 

 • Festivālu "Via Baltica" apmeklējuši gandrīz 4200 skatītāju

  Publicitātes foto

  Festivāls "Via Baltica", kas jau vairākus gadus pulcē tūkstošiem lielu auditoriju koncertos, izstādēs un citos pasākumos, šogad norisinājās no 28.jūlija līdz 2.septembrim Liepājā un Kuldīgā ar divām izstādēm, astoņiem koncertiem un kino seansu. Kopumā festivālu apmeklēja gandrīz 4200 skatītāju, pilsētas informācijas portālu Liepaja24.lv informē festivāla sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

 • Kuldīgā norisināsies festivāls "Teātris ir visur"

  Ilustratīvs foto/ Foto: Kuldiga24.lv

  Šī gada 8. un 9.oktobrī, gatavojoties Latvijas Valsts simtgadei, Kuldīgas pilsētā pirmo reizi notiks iepriekš nebijuša skatuves mākslas festivāla "Teātris ir visur" ieskandināšana - sava veida Kuldīgas teātra svētki divu dienu garumā, pilsētas informācijas portālu Kuldiga24.lv informēja organizatori.

 • Festivāls "Via Baltica" dodas uz Kuldīgu

  Publicitātes foto

  Jau vairākus gadus festivāls "Via Baltica" dodas arī uz Kuldīgu. Šoreiz Kuldīgas novada domes zālē un Mākslas namā 20.augustā notiks trīs bezmaksas koncerti – "Demokrātiskā laikmetīgā mūzika" ar klavieru kvartetu "Quadra", "Vasaras pērles", pianistes Lienes Circenes un čellista Ivara Bezprozvanova izpildījumā, un koncerts "Bēthovena vēstules" ar Egilu Šēferu (klarnete), Tomu Ostrovski (klavieres) un citiem.

 • Rendas pagasta svinēs svētkus

  Publicitātes foto

  Rendas pagasts 19. – 20.augustā aicina ikvienu uz tradicionālajiem pagasta svētkiem. Šogad iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja piedalīties dažādos pasākumos ikviena gaumei un interesēm, vēsta portāls Kuldiga.lv.

 • Kuldīgā koncertēs Pukheimas jauniešu kamerorķestris no Vācijas

  Publicitātes foto

  Svētdien, 7.augustā, plkst.16.00 Kuldīgas kultūras centrā koncertēs Pukheimas jauniešu kamerorķestris no Vācijas. Jauniešu stīgu orķestrī no Bavārijas Vācijā darbojas 32 mūziķi, kuru vidējais vecums ir 16 gadi.

 • Vārmes estrādē norisināsies amatierteātru festivāls "Spiets"

  Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

  Sestdien, 6.augustā, Vārmes estrādē "Liepu birzs" jau septīto reizi norisināsies amatierteātru saiets – festivāls "Spiets".